Bakanlık FETÖ’yü Destekledi İddiası

CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, FETÖ’cü sendika olarak tanımlanan Aktif Eğitim Sen’in kuruluşuna izin veren, duyurusunu yapan ve çalışmalarına imkan sağlayanların da soruşturulması gerektiğini belirtti.

Levent Gök, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, FETÖ’ye siyasi destek sağlayanların da bir bir ortaya çıkacağını ve hesap vereceklerini belirterek, “Kimse burada Fetullah Gülen’i nasıl büyüttüğünü, nasıl palazlandırdığını, devlet kurumlarına yerleştirdiğini, devlet kadrolarına bizzat elleriyle yerleştirildiğini görmezden gelmesin. Bu büyük hesaplaşma Türkiye’de mutlaka olacak. Sanılmasın ki kimse bundan sıyrılacak” dedi.

Madem Milat 17-25 Aralık 2013…

Savcıların FETÖ ile irtibatı 17-25 Aralık 2013 tarihini baz alarak iddianame düzenleyip dava açtıklarını ifade eden Levent Gök, şunları söyledi:

“Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Bakanlığı döneminde, Millî Eğitim Bakanlığı adına bütün valilere, bütün okullara yazılı talimat gönderilerek üyelerinin Aktif Sen Sendikasına üye olması istenmiştir, bankadaki hesap numaraları verilmiştir.

Bunları ne yapacaksınız, ne yapacaksınız bunları, bunlara niye bakmıyorsunuz?”

Duyuru 2 Ocak 2014’te yapılmış

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gök’ün sorusunu yanıtlarken, Aktif Eğitim Sen’in duyurusunun yapıldığını belirterek bunun kurulan bütün sendikalar için yapıldığını ileri sürdü.

Bakan Yılmaz, Gök’ün ısrarlı soruları üzerine FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle kapatılan Aktif Eğitim Sen’le ilgili duyurunun 2 Ocak 2014 tarihinde yapıldığını açıkladı.

aktif-sen-duyurusu

“Talimatı kim vermişse soruşturma açılması gerekir”

Levent Gök, şunları söyledi:

“FETÖ’yle mücadelede 17-25 Aralık 2013’ü biz milat aldık diyorsunuz. Ama Sayın Bakan diyor ki: 2014 yılında AKTİF-SEN’in kuruluşunu yani FETÖ’yle ilgili olduğu söylenen sendikanın kuruluşunu bu Hükümet bizzat Millî Eğitim Bakanlığı eliyle valilere, bütün okullara bildirmiştir.”

Peki, bunun sorumlusu yok mu? Peki, savcılar ne yapacak? Savcılar ne yapacak? Bu kadar vurdumduymaz olunur mu? Yani, burada, Sayın Bakanın, bunu suç duyurusu olarak bütün savcıların ele alması gerekir.

O andaki Millî Eğitim Bakanı kim ise, kim talimat vermişse, FETÖ’yle ilgili olarak soruşturma açması gerekir.” –gerçekgündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.