» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bakanlık FETÖ’yü Destekledi İddiası

A+  A- Bakanlık FETÖ’yü Destekledi İddiası

CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, FETÖ’cü sendika olarak tanımlanan Aktif Eğitim Sen’in kuruluşuna izin veren, duyurusunu yapan ve çalışmalarına imkan sağlayanların da soruşturulması gerektiğini belirtti.

Levent Gök, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, FETÖ’ye siyasi destek sağlayanların da bir bir ortaya çıkacağını ve hesap vereceklerini belirterek, “Kimse burada Fetullah Gülen’i nasıl büyüttüğünü, nasıl palazlandırdığını, devlet kurumlarına yerleştirdiğini, devlet kadrolarına bizzat elleriyle yerleştirildiğini görmezden gelmesin. Bu büyük hesaplaşma Türkiye’de mutlaka olacak. Sanılmasın ki kimse bundan sıyrılacak” dedi.

Madem Milat 17-25 Aralık 2013…

Savcıların FETÖ ile irtibatı 17-25 Aralık 2013 tarihini baz alarak iddianame düzenleyip dava açtıklarını ifade eden Levent Gök, şunları söyledi:

“Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Bakanlığı döneminde, Millî Eğitim Bakanlığı adına bütün valilere, bütün okullara yazılı talimat gönderilerek üyelerinin Aktif Sen Sendikasına üye olması istenmiştir, bankadaki hesap numaraları verilmiştir.

Bunları ne yapacaksınız, ne yapacaksınız bunları, bunlara niye bakmıyorsunuz?”

Duyuru 2 Ocak 2014’te yapılmış

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gök’ün sorusunu yanıtlarken, Aktif Eğitim Sen’in duyurusunun yapıldığını belirterek bunun kurulan bütün sendikalar için yapıldığını ileri sürdü.

Bakan Yılmaz, Gök’ün ısrarlı soruları üzerine FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle kapatılan Aktif Eğitim Sen’le ilgili duyurunun 2 Ocak 2014 tarihinde yapıldığını açıkladı.

aktif-sen-duyurusu

“Talimatı kim vermişse soruşturma açılması gerekir”

Levent Gök, şunları söyledi:

“FETÖ’yle mücadelede 17-25 Aralık 2013’ü biz milat aldık diyorsunuz. Ama Sayın Bakan diyor ki: 2014 yılında AKTİF-SEN’in kuruluşunu yani FETÖ’yle ilgili olduğu söylenen sendikanın kuruluşunu bu Hükümet bizzat Millî Eğitim Bakanlığı eliyle valilere, bütün okullara bildirmiştir.”

Peki, bunun sorumlusu yok mu? Peki, savcılar ne yapacak? Savcılar ne yapacak? Bu kadar vurdumduymaz olunur mu? Yani, burada, Sayın Bakanın, bunu suç duyurusu olarak bütün savcıların ele alması gerekir.

O andaki Millî Eğitim Bakanı kim ise, kim talimat vermişse, FETÖ’yle ilgili olarak soruşturma açması gerekir.” –gerçekgündem

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 27 Kasım 2016 tarihinde eklenmiştir. "Bakanlık FETÖ’yü Destekledi İddiası" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Greenpeace_Med

  Türkiye’de aktif çalışan 28, hayata geçmesi planlanan 40’tan fazla kömürlü termik santral projesi var. Dünya bu kir… https://t.co/inBM3TtLIv

 1. Ozlis96

  @fatosnger Kız sen dm de vardın dimi aktif olanların olduğu ve Yeni loveların alınabileceği çünkü 50 kişi sınır var… https://t.co/6Q68hX2PSi

 1. keraxakal

  @dikenbas Sen twitteri aktif kullanmaya başladın hayırdır

 1. sakinimmsakinim

  @Runiyyy @erkanbirgoren Runi herkes unuttu bi sen unutmadın Bu aralar aktif degiliz niye ki

 1. kimdamnra

  @HaruLigyt @hfsnrdgrlgl Hafsa abla ile ilk ELF olduğum zamanlarda (?) tanisiyordum o yüzden o beni senden değil, se… https://t.co/ctxRXsB25D

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4