Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü

Milli Eğitim Bakanlığı, Taşra Teşkilatı Yöneticileri Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne ilişkin görüşleri almak için Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü‘nü hizmete sundu.

Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü’nde Taşra Teşkilatı Yöneticileri Yer Değiştirme Yönetmeliği sunulmakta ve katılımcıların yönetmelikle ilgili görüşleri de alınmakta.

MEBBİS kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yapılan modülde “TAŞRA TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİ YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ” başlığına tıklayarak yönetmelik içeriğine ulaşmak, “Görüş Ekle” bağlantısı ile yönetmelik hakkındaki eleştiri ve görüşleri iletmek mümkün.

modul-form

Bakanlık Görüşleri Ciddiye Alacak mı?

Bu başlangıç uygulamadan, Bakanlığın bundan böyle bazı yönetmelik ve uygulamalarda eğitim çalışanlarının da görüşlerini alacağını anlamak mümkün.

Fakat daha önce de eğitim çalışanlarının temsilcisi olan sendikaların bir çok yönetmelik hakkında görüşlerini bakanlığa iletmelerine karşın bu görüşlerin dikkate alınmamış olması, bu uygulamanın da sadece göstermelik bir çalışma olduğu izlenimini uyandırmakta.

Konuyla ilgili eğitim çalışanlarının yönetmeliği incelemesi, değerlendirmesi ve görüşlerin çalışmalara ne şekilde yansıyacağını takip etmesi yararlı olacaktır.

Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü’ne giriş için tıklayınız!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.