» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü

A+  A- Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü

Milli Eğitim Bakanlığı, Taşra Teşkilatı Yöneticileri Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne ilişkin görüşleri almak için Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü‘nü hizmete sundu.

Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü’nde Taşra Teşkilatı Yöneticileri Yer Değiştirme Yönetmeliği sunulmakta ve katılımcıların yönetmelikle ilgili görüşleri de alınmakta.

MEBBİS kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yapılan modülde “TAŞRA TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİ YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ” başlığına tıklayarak yönetmelik içeriğine ulaşmak, “Görüş Ekle” bağlantısı ile yönetmelik hakkındaki eleştiri ve görüşleri iletmek mümkün.

modul-form

Bakanlık Görüşleri Ciddiye Alacak mı?

Bu başlangıç uygulamadan, Bakanlığın bundan böyle bazı yönetmelik ve uygulamalarda eğitim çalışanlarının da görüşlerini alacağını anlamak mümkün.

Fakat daha önce de eğitim çalışanlarının temsilcisi olan sendikaların bir çok yönetmelik hakkında görüşlerini bakanlığa iletmelerine karşın bu görüşlerin dikkate alınmamış olması, bu uygulamanın da sadece göstermelik bir çalışma olduğu izlenimini uyandırmakta.

Konuyla ilgili eğitim çalışanlarının yönetmeliği incelemesi, değerlendirmesi ve görüşlerin çalışmalara ne şekilde yansıyacağını takip etmesi yararlı olacaktır.

Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü’ne giriş için tıklayınız!

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 12 Haziran 2013 tarihinde eklenmiştir. "Bakanlık Uygulamaları Katılım Modülü" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6