» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Başka Öğretmenler Ölmesin”

A+  A- “Başka Öğretmenler Ölmesin”

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil: “Açığa alınan 6007 öğretmenin görevlerine iade edilmesi iyi bir haber. Ancak, biz isterdik ki bu kadar geç kalınmasaydı”

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, cuma günü 6007 öğretmen iadesi üzerine Meclis genel kurulunda MEB teşkilat görüşmeleri sırasında Milli Eğitim Bakanlığına önemli uyarılarda bulundu.

“Açığa alınan 6007 öğretmenin görevlerine iade edilmesi iyi bir haber. Ancak, biz isterdik ki bu kadar geç kalınmasaydı” diyen İrgil şöyle devam etti:

BU İNSANLARI GERİYE KİM GETİRECEK?

“Çünkü bu süreçte açığa alınan 20’ye yakın öğretmenimiz intihar etti.

Örneğin, Öğretmenler Günü’nde, 47 yaşındaki Ergülü Yıldız kendini astı, açığa alınmış bir öğretmendi, maalesef bu karara yetişemedi. Bir gün önce olsaydı belki iade edilmiş olacaktı.

Aynı şekilde, Bilecik’te Mustafa Güneyler, 50 yaşında, evinde tüp gazıyla intihar etti.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, 37 yaşında Mehmet Karadoğan limon bahçesinde kendini vurarak intihar etti.

Mersin’de, öğretmen olan oğlu tutuklanan bir imam bu itibarsızlığa, bu karalamaya tahammül edemeyip intihar etti.

Onurlarıyla oynanan bu yükün altından kalkamıyorlarsa intihar ediyorlar. Bu intiharlar kul hakkı değil mi? Bu haksızlıklar, sorgusuz sualsiz bu ihraçlar, bu açığa almalar kul hakkı değil mi? Bu insanları geriye kim getirecek?”

ONURLARINI YARALIYORSUNUZ

Bu ölümlerin bir ders olması gerektiğini belirten İrgil, şunları söyledi:

“Bundan sonra geri kalan öğretmenlerin dosyalarının veya yapılacak işlemlerin bir an önce gözden geçirilmesini, olabilecek en hızlı şekilde iadelerini veya bir hükme varılmasını istiyoruz. Çünkü, insanlarla ilgili hüküm kurmadan, bir hükme varmadan onları karaladığınızda onurlarını yaralamış oluyorsunuz. Başınıza geldiğini düşünün. Lütfen bir an önce ihraç edilen veya açığa alınan öğretmenlerle ilgili kriterleri net olarak belirleyin ve bu kriterleri -genişletmek değil- daraltarak insanların onurlarını, aşlarını, işlerini iade edin.” -egitimhaberci

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 27 Kasım 2016 tarihinde eklenmiştir. "“Başka Öğretmenler Ölmesin”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. mebpersonelCom

    Emekli öğretmen, komşusunu öldürüp intihar etti https://t.co/RnZRCW0jLm

  1. kamudanhaber

    Emekli öğretmen, komşusunu öldürüp intihar etti https://t.co/BYJjZpj4MT

  1. halimebabat__

    Psikolojik baskıyı ölçecek bir makine icat edemediler. Çünkü etselerdi o zaman herkes bilirdi; bunun intihar değil… https://t.co/BpUFhFwAaB

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8