» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Başkandan Çiçek Alan Öğretmene Soruşturma

A+  A- Başkandan Çiçek Alan Öğretmene Soruşturma

CHP‘li Belediye Başkanı’nın öğretmenlere verdiği çiçeğe kaymakam soruşturma açtı. Antalya’da geçtiğimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde CHP’li Belediye Başkanı Özgenç öğretmenlere çiçek verince kaymakamlık soruşturma başlattı. Kepez’de de iki öğretmen peruk takınca müdür sürgün edildi.

Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde geçen 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kutlama programı sonunda ilçenin CHP’li Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç’in öğretmenlere çiçek vermesi nedeniyle, Kaymakamlık üç öğretmen hakkında soruşturma açtı. Kepez İlçesi’nde de Altınova İlköğretim Okulu’nda peruk taktıkları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma açılan iki öğretmenin olayında da okul müdürü Abdüllatif Tapkan, Akseki’nin Cevizli Köyü’ne sürgün edildi. Eğitim Sen yöneticileri, her iki soruşturmaya tepki gösterdi.

Eğitim Sen’den tepki

Antalya’da Eğitim Sen üyesi öğretmenlere yönelik açılan soruşturma ve verilen cezalar sendika yönetiminin tepkisine yol açtı. İki soruşturmadan ilki Gazipaşa İlçesi’nde gerçekleşti. Geçen 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirmesiyle Merkezi Teknik Eğitim Merkezi’nde (METEM) kutlama programı düzenlendi.

İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç ile ilçe idarecileri ve öğretmenler törene katıldı. Öğretmenlerin çeşitli şarkılar da söylediği törenin bitiminde Belediye Başkanı Özgenç, tören komitesine, öğretmenlere çiçek vermek istediğini iletti. Sunucu tarafından sahneye davet edilen Özgenç, öğretmenlere çiçek takdim etti. Kaymakamlık tarafından, tören programında yer almadığı gerekçesiyle belediye başkanının öğretmenlere çiçek takdim etmesine izin verilmesi nedeniyle de Eğitim Sen üyesi olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alp Arslan, METEM Müdürü Hüseyin Demirel ve METEM Müdür Yardımcısı Nuray Güler’e soruşturma açıldı.

Cevizli Köyü’ne Atandı

İkinci olay ise Kepez İlçesi’nin Altınova İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. Bir süre önce okulun iki kadın öğretmeni hakkında peruk taktıkları gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma açıldı. Bu soruşturma nedeniyle eleştirilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu kez okul müdürü Abdüllatif Tapkan hakkında soruşturma açarak, Antalya’nın sürgün yeri olarak bilinen Akseki İlçesi’ne bağlı Cevizli Köyü’ne atadı.

Müdür Hedef Gösterildi

Soruşturmalara tepki gösteren Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “Öğretmenlere, Öğretmenler Günü’nde övgü dolu sözler söylenirken hangi anlayış belediye başkanının çiçek vermesini hazmedemez. Çiçek veren belediye başkanı AKP’li olsaydı aynı soruşturma açılacak mıydı? Belediye başkanının öğretmenlere çiçek vermesi dünyanın neresinde suç sayılmaktadır” dedi. Kepez Altınova İlköğretim Okulu’nda perukla derse giren öğretmenlere başka okulda görevlendirilmeleri cezası verildiğini ve bu cezaların il disiplin kurulunda affedildiğini belirten Sönmez, “Olaya ilişkin soruşturma iznini İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay vermesine rağmen, Eğitim Sen üyesi olan Okul Müdürü Abdüllatif Tapkan hedef gösterildi. Hakkında öğretmenlere baskı uyguladığı gerekçesiyle soruşturma açılarak Akseki Cevizli’ye sürgün edildi” diye konuştu. -haber3

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 9 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "Başkandan Çiçek Alan Öğretmene Soruşturma" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. galippeten

    Önce fişle, sonra bir exel satırına isimlerimizi yaz ihraç et. İhraç olduğumuz için adli soruşturma aç. Adli soruşt… https://t.co/4bObvIKz1O

  1. ilkeatakan

    Valisi, Belediye başkanı, olayı provoke eden medyası Fetö'den soruşturma altında ya da hapiste. Halen inkar ediyorl… https://t.co/P8omf9jtSb

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9