» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bedelli Askerlik Gelebilir

A+  A- Bedelli Askerlik Gelebilir

Başbaka,n bedelli askerlik için “Genelkurmay’a neden kabul etmediklerini soracağız ve dinleyip karar vereceğiz” dedi.

Yıllardır zaman zaman Türkiye’nin gündemine gelen, fakat destek gördüğü kadar da tepki çeken bedelli askerlik konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çarpıcı açıklamalar yaptı.

Dolmabahçe’de gazetecilerle bir araya gelen Erdoğan, sorulan soru üzerine bedelli askerlik konusunda “yeşil ışık” sayılabilecek bir yanıt verdi.

Tek tip askerlik konusundaki çalışmaların sürdüğünü ve Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay’dan gelecek raporu beklediklerini kaydeden Erdoğan, “Bu raporlar bir gelsin, ona göre bakacağız. Genelkurmay’a bedelli askerliğe neden karşı çıktıklarını da soracağız. Sonuçta karar vereceğiz” dedi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 26 Eylül 2010 tarihinde eklenmiştir. "Bedelli Askerlik Gelebilir" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. haksız

  nıye 15 ay yapan fakırlerın sucu ne burda pekı bu askerlıgı 15 ay yapan kısıler acaba haklarını sıze helal ederlermı bence hayır elbet bırgun bunun hesabını sorarlar herkese kacanlara mılletın hakkını yıyenlere.

 2. RECEP DOĞAN

  Bedelli askerlik madem belli bir yaş üzerine çıkarılabiliyorsa ;

  – SADECE ZENGİN BEDEL ÖDER söylemini düzeltecek 4000-5000 TL gibi bir bedeller daha geniş bir kitlenin toplamda daha büyük bir kaynak oluşturabileceği bir bedell askerlik düzenlemesinin yapılması daha isabetli olacaktır.

  – Zaten askerlik süresinin kısaldığı düşünülürse , bedelli askerliğinde belli yaş üzerinde ki askerliği verimsiz olacak kitleden , daha fazlaca bir kaynak oluşturulmasını mümkün kılacaktır.

  – Belli yaş üzerinde ki kitle bir şekilde kaçmayı yaşam biçimine dönüştürdüğünden 4000-5000 TL gibi bir bedelle askerlik egitimini alıp görevini yerine getirmek isteyecektir. Yani ancak uygun bir ücretle belli yaş üzerinde ki birikmiş asker yükümlüsü temizlenebilir.

 3. Adnan ALTANLAR

  Bedelli Askerlik; Bedel ödeyerek askrlik yapmak isteyenler, askerlik yaşı geçmiş, çoğu yoklama kaçağı,bakaya yükümlülerden oluşmaktadır. Siz sözkonusu yükümlüleri, anayasa gereği “Her Türk Erkek Vatandaşı Askerlik Yapmak Mecburiyetindedir.” silahaltına alırsanız zaten verim alamazsınız. 3031 sy.yasa ile yurt dışında çalışan işçiler dövizle askerlik yaptığından, kimse bu kişiler için; zengindir, Ülkemizde terör olayları var, parayla askerlik olurmu diye karşı çıkmıyorsa, bedelli askerlik yapmak isteyenlerin de zengin olduklarını söylemek çok yanlış olur. Çünkü bu kişiler evli,işgüç sahibi, yaşını-başını almış. Belki de banka kredisi çekecek ve taksitler halind bedel ödeyecek. Silahlı kuvvetlere alınıp, hiçbir hizmete yaramıyarak sadece gün saymakla geçirip, tüketici olacağına, bedel ödesin. Orduya maddi katkıda bulunsun. Daha hayırlısı olur diye düşünüyorum. Bence en az 10 yılda bir bedelli askerlik çıksın.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8