» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ben Uğraşamam, Öğretmen Uğraşsın

A+  A- Ben Uğraşamam, Öğretmen Uğraşsın

“Öğretmen İhtiyaç Listeleri” başlıklı haberimizde il içi yer değiştirmelere yönelik MEM’lerin açıkladığı norm bilgilerini sunmuştuk. Bazı Müdürlükler bu listeleri yayımlarken bazı iller yayımlamamayı tercih etti.

Bu listeleri sistemden almak en fazla 3 dakika sürecekken, buna rağmen listeleri yayımlamayan müdürlüklerin ne düşündüğünü merak ettik. Gün içerisinde öğretmen ihtiyaç listesini açıklamayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden birine sorduk; “neden öğretmen ihtiyaç listesini yayımlamıyorsunuz?”

Bazı illerin listeleri yayımladığını ve bu listelerin, zaten mağdur duruma düşmüş öğretmenlerin tercihlerinde öğretmenlere yol gösterici olacağını söylediğimizde aldığımız yanıt şaşırtıcıydı. Yetkili bu yanıtımız üzerine “ben uğraşacağıma öğretmen uğraşsın” demeyi tercih etti.

ÖĞRETMENE DERT ANLATMAK İSTEMİYORUM!

MEM yetkilisinin listeleri açıklamamaktaki ısrarının sebebini sorduğumuzda yetkili “listeleri yayımladığımızda belki o kurumlardan emekli olanlar olacak, listede olmayan normlar açılacak, o zaman da bu kurum listede yoktur diye başım ağrıyacak. Her gelen öğretmene dert anlatmak istemiyorum.” açıklamasında bulundu.

Bu listelerin “bilgilerde değişiklik olabileceği ve sadece bilgilendirme amaçlı” notuyla yayımlanmasının yeterli olabileceğini belirttiğimizde de yetkili bu şekilde sorunlarla hiç uğraşmak istemediğini belirtti.

Son olarak ihtiyaç yayımlayan illeri örnek göstermemize karşılık bu illerin büyük yanlış yaptığı, sorun yaşayacakları ve bir daha böyle bir açıklama yapmaktan kaçınacaklarını belirten yetkili bu konuda kararlı olduğunu da belirtti.

Dolayısıyla ihtiyaç listelerini yayımlamayan illerin bazı tereddütler taşıdığı ortada. Belli ki MEM’ler de bakanlıktan çekinmekte, kimse sorumluluk altına girmek istememekte.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi yetkililerin genel görüşü “ben uğraşamam, öğretmen uğraşsın” yönünde.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 24 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiştir. "Ben Uğraşamam, Öğretmen Uğraşsın" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. akandemir80

    Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler il içi/il dışı ne zaman yer değiştirme isteğinde bulunabilir? https://t.co/4AcKOKwT1O

  1. Htuna3

    @bogam_bms Açıldı ama kiliste ogretmen görevlendirmede büyük bir haksızlığa neden olanlar oldu. Öğretmenler bu dur… https://t.co/14NBe0U4je

  1. MutfakV

    @Overlokcu12 Amk Aksaray diye il mi olur zaten. Ahır gibi bi yer amk içi eşşek dolu. Yakın gitsin.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4