» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bir Yürütmeyi Durdurma Kararı Daha

A+  A- Bir Yürütmeyi Durdurma Kararı Daha

Görevi sonlandırılan müdürlerle ilgili bir yürütmeyi durdurma kararı da Afyonkarahisar‘dan geldi. Afyonkarahisar İdare Mahkemesi Ek-1 değerlendirme formuyla değerlendirilen ve düşük puan verilen müdürün açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Eğitim Sen Afyonkarahisar Şubesi‘nden yapılan açıklamaya göre, devam eden davalarda da aynı yönde karar verilmesi bekleniyor.

Yürütmeyi durdurma kararında “Dava konusu işlem nedeniyle davacının görevi ve görev yeri değişeceği, bu değişikliklerin silsile halinde il düzeyinde diğer görev ve görev yeri belirlemelerini etkileyeceği dikkate alındığında, dava konusu işlemin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceği anlaşılmıştır” denmekte.

Açıklama şöyle:

Afyonkarahisar İdare Mahkemesi, müdürlük görevi sonlandırılan üyemizle ilgili olarak yapılan değerlendirmenin subjektif olduğu, kamu yararı ve hizmet gereklerine riayet edilmediği ve hukuka aykırı olduğu gerekçeleriyle iptal istemiyle açtığımız davada yürütmenin durdurulması kararı verdi.

Değerlendirme kriterlerine olumsuz puan verilmesine rağmen dava konusu değerlendirme işleminin nesnel, somut ölçme ve değerlendirme kriterlerine dayanmadığı ve bu haliyle objektiflikten uzak, soyut ve dayanaksız olduğu mahkeme tarafından da tescillenmiş oldu.

Kararda “Dava konusu işlem nedeniyle davacının görevi ve görev yeri değişeceği, bu değişikliklerin silsile halinde il düzeyinde diğer görev ve görev yeri belirlemelerini etkileyeceği dikkate alındığında, dava konusu işlemin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceği anlaşılmıştır” denilerek yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir.

Diğer üyelerimize karar henüz tebliğ edilmediyse de sonucun bu yönde olacağını düşünüyoruz.

Eğitim Sen olarak adaletsiz uygulamalarla mağdur edilen üyelerimizin hakkını savunacağımızı ve devam eden davaları sonuna kadar takip edeceğimizi belirtiriz.

Afyonkarahisar İdare Mahkemesi, Yürütmeyi Durdurma Kararı

 

Kaynak: http://www.afyonegitimsen.org/haberler/mahkeme-mudurlukte-yurutmeyi-durdurdu.html

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 23 Kasım 2014 tarihinde eklenmiştir. "Bir Yürütmeyi Durdurma Kararı Daha" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8