» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bitlis’te İki Öğretmen Kaçırıldı

A+  A- Bitlis’te İki Öğretmen Kaçırıldı

Bitlis’te PKK Baykan-Bitlis karayolunda kimlik kontrolü yaptı, bir asker ve iki öğretmeni kaçırdı.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, 21 Haziran 2012 günü saat 20.00 sularında Bitlis il merkezinden Baykan-Bitlis kara yolunda seyir halinde bulunan konvoya PKK tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında konvoyda bulunan biri emekli, iki geçici köy korucusu yaralandı.

PKK, bu sırada yoldan geçmekte olan araçlar içerisinde bulunan bir asker ve iki öğretmeni kaçırdı.

Yaralanan köy korucuları, Bitlis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bölgede operasyon başlatıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak PKK tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yaşananlar Tekrar Etmesin

Geçen yıl eylül ayında yaşanan çatışma ortamında bir çok öğretmen PKK tarafından alıkonulmuş, öğretmenlerden uzun süre haber alınamamıştı. Bir çok ilde öğretmenlere yönelik olarak eş zamanlı başlayan eylemler öğretmenleri tedirgin etmiş, öğretmenler görev yerlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

“Hedefte Öğretmenler mi Var?” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 22 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "Bitlis’te İki Öğretmen Kaçırıldı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4