» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Branş Değişikliğiyle İlgili İlksan Davası

A+  A- Branş Değişikliğiyle İlgili İlksan Davası

Branş değişikliğine bağlı olarak İLKSAN üyeliğinin sona ermesinden sonra sandıkta biriken aidatların günün koşullarına göre hesaplanarak ödenmesi talebiyle açılan dava sonuçlandı.

Öğretmen adına dava açan EĞİTİM SEN, üyesinin İLKSAN birikimini emekliye ayrılırken alacağı maddi yardım ölçü alınarak ödenmesini talep etmekteydi.

Davacı öğretmenin, birikmiş aidatın İLKSAN emeklilik yardımı gözönüne alınarak hesaplanması talebi reddedilmişti.

Emeklilik yardımından yararlanması için 10 yıl aidat ödemiş olma şartını, 15 yıl aidat ödeyerek zaten sağladığı belirtilen öğretmen davayı kazandı.

Mahkeme, öğretmenin uğramış olduğu zararın emekliye ayrılırken alacağı maddi yardım ölçü alınmak suretiyle hesaplanmasına ve ödenmesine karar verdi.

İşte Mahkeme Kararı,

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 16 Mart 2014 tarihinde eklenmiştir. "Branş Değişikliğiyle İlgili İlksan Davası" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. öğretmencik

    2001 eylül’de göreve başladım ve 2012 yılında branş değişikliği yaptım ilksandan geçmiş 10 yıla ait ödeme yapıldı ama bu dava sonucuna göre bana ödenmesi gereken mebla daha fazla olması gerekiyor.. bu davadan sonra ilksandan geri kalan paramı nasıl alabilirim acaba.. tabi eğer kaldıysa.. bi fikri olan var mı ?

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3