» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bu Bayram Kimler Saçmalayacak?

A+  A- Bu Bayram Kimler Saçmalayacak?

Daha önce Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili çeşitli değerlendirmeleri haber konusu yapmıştık. Bayramın adını bilmeyen milletvekilleri yanısıra 19 Mayıs‘ın gereksizliğini açıklayan Valiler haberimize konu olmuştu.

Haberimize konu olan AKP Bilecik Milletvekili‘nin bu resmi bayramın adını bilmeyişi ve bayramın spor müsabakalarıyla geçirilmesi gerektiğini belirtmesi tepki toplamıştı.

Hatırlatmak gerekirse; AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, “19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olan bayrama “Spor Bayramı” demiş, bayramın adından “Atatürk’ü” çıkararak “bu bayramın herhangi bir cazibesi yok, seyret seyret hep aynı şeyler” açıklamasında bulunmuştu.

Hatta Poyraz “19 Mayıs kutlamalarında her sene aynı hareketler. Artık ilgi de kalmadı. Onu yapmak yerine okullar arasında belli müsabakalar yapsak ve bu müsabakaların final yarışmalarını 19 Mayıs günü yapsak, buna ne engel var?” açıklamasında bulunmuştu.

Bir diğer ilginç açıklama da o tarihte Yalova Valisi olarak görev yapan Dursun Ali Şahin‘den gelmişti. Şahin, “19 Mayıs” şeklinde ifade ettiği bayram kutlamalarında “spor hareketleri yeterlidir” açıklamasında bulunmuş, 19 Mayıs çalışmalarına ise “zaman israfı” demişti.

Beyindekilerin ağza indiği ve bir şekilde basında yer bulan bu açıklamaları yayınladığımız süreçte özellikle eğitimciler Vali’ye ve AKP milletvekiline tepki göstermişti.

Bu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı‘nda hangi devlet büyüklerinin hangi açıklamaları yapacağını merakla bekliyoruz. Yapılan ilginç açıklamalar yine sitemizde yer alacaktır.

19 Mayıs Gereksizmiş haberimiz için tıklayınız.

Daha Bayramın Adını Bilmiyor haberimiz için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 16 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Bu Bayram Kimler Saçmalayacak?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6