Bu Bayram Kimler Saçmalayacak?

Daha önce Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili çeşitli değerlendirmeleri haber konusu yapmıştık. Bayramın adını bilmeyen milletvekilleri yanısıra 19 Mayıs‘ın gereksizliğini açıklayan Valiler haberimize konu olmuştu.

Haberimize konu olan AKP Bilecik Milletvekili‘nin bu resmi bayramın adını bilmeyişi ve bayramın spor müsabakalarıyla geçirilmesi gerektiğini belirtmesi tepki toplamıştı.

Hatırlatmak gerekirse; AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, “19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olan bayrama “Spor Bayramı” demiş, bayramın adından “Atatürk’ü” çıkararak “bu bayramın herhangi bir cazibesi yok, seyret seyret hep aynı şeyler” açıklamasında bulunmuştu.

Hatta Poyraz “19 Mayıs kutlamalarında her sene aynı hareketler. Artık ilgi de kalmadı. Onu yapmak yerine okullar arasında belli müsabakalar yapsak ve bu müsabakaların final yarışmalarını 19 Mayıs günü yapsak, buna ne engel var?” açıklamasında bulunmuştu.

Bir diğer ilginç açıklama da o tarihte Yalova Valisi olarak görev yapan Dursun Ali Şahin‘den gelmişti. Şahin, “19 Mayıs” şeklinde ifade ettiği bayram kutlamalarında “spor hareketleri yeterlidir” açıklamasında bulunmuş, 19 Mayıs çalışmalarına ise “zaman israfı” demişti.

Beyindekilerin ağza indiği ve bir şekilde basında yer bulan bu açıklamaları yayınladığımız süreçte özellikle eğitimciler Vali’ye ve AKP milletvekiline tepki göstermişti.

Bu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı‘nda hangi devlet büyüklerinin hangi açıklamaları yapacağını merakla bekliyoruz. Yapılan ilginç açıklamalar yine sitemizde yer alacaktır.

19 Mayıs Gereksizmiş haberimiz için tıklayınız.

Daha Bayramın Adını Bilmiyor haberimiz için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.