» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bu Bir Aşk Mektubu Değildir!

A+  A- Bu Bir Aşk Mektubu Değildir!

Öğretmen adayları, seslerini duymayan Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine kırmızı mektup gönderiyor. Kadro sayısını yetersiz bulan öğretmen adayları seçimden önce yapılan ek atamalar yüzünden mağdur olduklarını belirtiyor.

Öğretmen adayları yaşadıkları mağduriyeti gidermek, taleplerini duyurabilmek için yaşadıklarını anlatan bir mektubu Bakanlığa kırmızı zarf ile gönderecekler.

Öğretmen adayları destek bekliyor. Destek olmak isteyenler yaşadıklarını, konuyla ilgili düşüncelerini anlatan mektupları “kırmızı bir zarfla” MEB’e gönderebilir.

Öğretmen adaylarını hazırladığı ortak metin aşağıdadır.

“Sayın yetkililer;
Şu an gündemde olan atama sayısı yüz binlerce öğretmen adayını ve ailesini mağdur etmekten başka bir işe yaramamıştır. Geçen sene yaşanan KPSS kopya iddiaları nedeniyle MEB zor durumda kalmış ve mağduriyeti önlemek için ek alım yaparak 40.000 öğretmen atamasını bu seneki kadrolardan kullanmıştır.

MEB normalde 55.000 kadro için yapılması gereken atamayı 11.544‘te bırakmış Maliye Bakanlığı onay vermediği için yeni alım yapamayacağını bildirmiştir. Bu durumdaysa 2011 KPSS ye giren öğretmenler mağdur bırakılmıştır.

Her bölüme ihtiyaç doğrultusunda gerekli alımlar yapılmadığı için bir bölüm düşük puanla atanabilirken diğer bölüm yüksek puana rağmen açıkta kalmıştır. Kontenjanların adil bir dağılımla belirleneceği ek alımlar en kısa zamanda yapılmalı bu sayede hiçbir meslektaşımız haksızlığa uğratılmamalıdır. Erken yapılan atamalar kopya mağduru olanları telafi ise, şu an mağdur edilmiş bizler için nasıl bir telafi düşünülmektedir?

Mademki 2011 Haziran bütçe raporunda “2010 yılı Haziran ayında 5,4 milyar TL açık veren bütçe, 2011 yılı Haziran ayında 3,1 milyar TL fazla vermiştir.” diyorsunuz. O halde gelin biz öğretmenleri daha fazla mağdur etmeyin. 55.000 kadro için izin verin. Hem okullarımızda öğretmen eksiği azalsın hem de öğretmenler bu kadar zor durumda bırakılmasın.

Lütfen artık sesimizi duyun. Sizleri verdiğiniz sözlere sadık olmaya çağırıyoruz. Yerimiz okuldur. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Türkiye Cumhuriyeti Eğitimcileri”

Gönderen: ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

“Kırmızı” Mektupların gönderileceği adresler;

1) Milli Eğitim Bakanlığı: Millî Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı Bakanlıklar / ANKARA
2) Maliye Bakanlığı: Maliye Bakanlığı Dikmen Caddesi No:2 06450 Çankaya / ANKARA
3) Cumhurbaşkanlığı: T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği 06689 Çankaya / ANKARA
4) Başbakanlık: Vekaletler Caddesi Başbakanlık Merkez Bina P.K. 06573 Kızılay / ANKARA

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 22 Ağustos 2011 tarihinde eklenmiştir. "Bu Bir Aşk Mektubu Değildir!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6