Bu Ne Perhiz…

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı‘na katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, iş güvencesinin kırmızı çizgileri olduğunu ifade etti.

Toplantıda 4 sayfalık talebini kamu işveren heyetine sunan Memur Sen, kırmızı çizgilerinin memurların iş güvencesi olduğunu söyleyerek, bu konuyu tartışmaya açacak herhangi bir oluşumun içinde yer almayacaklarını belirtti.

Memur Sen‘in Kamu Personeli Danışma Kurulu’una yönelttiği taleplerin bir kısmı şöyle:

“Görevde yükselme ve unvan değişikliği için sınavların belli periyotlarla gerçekleştirilmesi ayrıca buna tahsis edilen kadroların artırılması. Ek ödemenin emekliye yansıtılması, ekmekli maaşının hesaplanmasında bütün gelirlerin dikkate alınması . Emekli ikramiyesinin ödenmesinde 30 yıllık süre sınırlamasının kaldırılması. Memurlara fazla mesaiye ücreti verilmesi. Bazı derece ve kademe sınırlamasının kaldırılması. Emniyet ve askeriyede çalışan sivil memurlara sendika kurma ve üye olma hakkı tanınması. Arşivciler, arşiv uzmanı ve uzman yardımcısı olarak istihdam edilmeli. Kamuda kılık kıyafet özgürlüğünün getirilmesi.”

Bu Nasıl İş?

Memur Sen’in “memurun iş güvencesi kırmızı çizgimiz” demesi, hafızası güçlü bir çok memura tebessüm ettirdi.

Hatırlanacağı gibi Memur Sen Başkanı Ahmet Aksu, Ufuk Dergisi’ndeki yazısında uzun uzun Kamu Personel Rejimi uygulamalarını övmüş, bu çalışmalardan dolayı hükümete teşekkürlerini belirtmişti.

Memurun bir çok hakkını elinden alacak olan Kamu Personel Rejimi uygulamalarına kimsenin cesaret edemediğini belirten Memur Sen Başkanı, bu cesareti sadece AKP Hükümeti’nin gösterebildiğini söylemişti.

Memur Sen Başkanı, yazısının sonunda bombayı patlatmış ve aklındaki asıl niyeti bir cümleyle özetlemişti; “Devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalıdır.”

ahmet-aksu

 

1 thought on “Bu Ne Perhiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.