» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bu Ne Perhiz…

A+  A- Bu Ne Perhiz…

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı‘na katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, iş güvencesinin kırmızı çizgileri olduğunu ifade etti.

Toplantıda 4 sayfalık talebini kamu işveren heyetine sunan Memur Sen, kırmızı çizgilerinin memurların iş güvencesi olduğunu söyleyerek, bu konuyu tartışmaya açacak herhangi bir oluşumun içinde yer almayacaklarını belirtti.

Memur Sen‘in Kamu Personeli Danışma Kurulu’una yönelttiği taleplerin bir kısmı şöyle:

“Görevde yükselme ve unvan değişikliği için sınavların belli periyotlarla gerçekleştirilmesi ayrıca buna tahsis edilen kadroların artırılması. Ek ödemenin emekliye yansıtılması, ekmekli maaşının hesaplanmasında bütün gelirlerin dikkate alınması . Emekli ikramiyesinin ödenmesinde 30 yıllık süre sınırlamasının kaldırılması. Memurlara fazla mesaiye ücreti verilmesi. Bazı derece ve kademe sınırlamasının kaldırılması. Emniyet ve askeriyede çalışan sivil memurlara sendika kurma ve üye olma hakkı tanınması. Arşivciler, arşiv uzmanı ve uzman yardımcısı olarak istihdam edilmeli. Kamuda kılık kıyafet özgürlüğünün getirilmesi.”

Bu Nasıl İş?

Memur Sen’in “memurun iş güvencesi kırmızı çizgimiz” demesi, hafızası güçlü bir çok memura tebessüm ettirdi.

Hatırlanacağı gibi Memur Sen Başkanı Ahmet Aksu, Ufuk Dergisi’ndeki yazısında uzun uzun Kamu Personel Rejimi uygulamalarını övmüş, bu çalışmalardan dolayı hükümete teşekkürlerini belirtmişti.

Memurun bir çok hakkını elinden alacak olan Kamu Personel Rejimi uygulamalarına kimsenin cesaret edemediğini belirten Memur Sen Başkanı, bu cesareti sadece AKP Hükümeti’nin gösterebildiğini söylemişti.

Memur Sen Başkanı, yazısının sonunda bombayı patlatmış ve aklındaki asıl niyeti bir cümleyle özetlemişti; “Devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalıdır.”

ahmet-aksu

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 14 Nisan 2013 tarihinde eklenmiştir. "Bu Ne Perhiz…" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. FevziDemirkol

  Memur- Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla, Milletvekillerimiz Mahmut Kaçar ve Mehmet Ali… https://t.co/jeXbRgEfOD

 1. _aliyalcin_

  Memur Sen Adıyaman teşkilatımızla bir araya gelip istişarede bulunduk. https://t.co/xapbnF5OQq

 1. MemurSenKonf

  .@KadinlarKms Kerime Hanıma Destek Detaylar; https://t.co/LNiSNnEHcm

 1. adiyaman_aha

  Memur Sen Genel Başkanı Yalçın’dan Başkan Kutlu’ya Ziyaret https://t.co/A95MsXTcCm https://t.co/NHilu6u6XB

 1. adiyamannabiz

  Memur Sen Genel Başkanı Yalçın’dan Başkan Kutlu’ya Ziyaret https://t.co/wUXsIhNUKa https://t.co/0B3lbcmWY4

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9