» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Camide Veli Toplantısı

A+  A- Camide Veli Toplantısı

Niğde İl Milli Eğitim Şube Müdürü, her cuma günü camide buluştuğu velilerle toplantı yapıyor.

Posta gazetesinin haberine göre, Niğde’nin Bağlama beldesindeki Bağlama Camii’nde cuma namazı öncesi düzenlenen toplantıda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şenel tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, cemaate projeleri hakkında bilgi verdi.

Ailelere çocuklarının eğitimine katkıda bulunmaları için işbirliği çağrısında bulunan Ekinci, “Bugün çok kısa zaman çocuklarımızla ilgilenmezsek, yarın çok uzun süre onlarla ilgilenmek zorunda kalırız. Eğitimin içerisinde aile olmazsa, bu işi sadece okula bırakırsak hiçbir başarı elde edemeyiz” dedi.

Her şey çocukların başarısı için(!)

Ekinci, öğrencilerin başarısını artırmak için velilere ulaşmaya çalıştıklarını, bunun için de her fırsatı değerlendirdiklerini kaydetti.

Velilere ancak camide ulaşabilen Müdür, bu toplantıları her hafta Cuma günü yapmayı planlıyor. Toplantılara “Cuma buluşmaları” adı veriliyor.

Ekinci, velilerle görüş alışverişinde bulunmak için yaptığın söylediği toplantılar için ilahiyat fakültesi mezunu öğretmenler ve idarecilerden faydalanacaklarını da duyurdu. -sendikaorg

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 25 Şubat 2013 tarihinde eklenmiştir. "Camide Veli Toplantısı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. basaksehir011

    @HalisTuncNavy @isbankasi Cami açılışı, Havaalanı Açılışı, Ağlamalı zırlamalı bir toplantı #AtayaUzananEliKırarız

  1. mtbuyruk

    RT @mtbuyruk: Kuantum & Tasavvuf (1. Level) 11 Ekim 2018 tarihinden itibaren her perşembe Soho Kültür Sanat İstanbul'da. Kayıt için: Soho…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4