» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Çaycuma’da Gökyüzü Uçurtmalarla Renklendi

A+  A- Çaycuma’da Gökyüzü Uçurtmalarla Renklendi

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin okulöncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği ve gelenekselleştirdiği uçurtma şenliği dokuzuncusu, Çaycuma Nadır mevkiinde yapıldı. Şenliğe yoğun bir katılım oldu.

Şenlikte En yükseğe Çıkan Uçurtma, En Özgün Yapımlı Uçurtma (Kendi yaptıkları uçurtma) ve Yardım Almadan En İyi Uçurtma Uçuran En Küçük Yarışmacı kategorilerinde yarışma yapıldı.

Kategorilerde ilk üçe giren yarışmacılara madalya verildi. Ayrıca kayıt olan ilk 500 yarışmacıya anı madalyaları ve şapka verildi.

Katılımcılar yarışmaya kendi yaptıkları uçurtmaların yanı sıra hazır uçurtmalarla katıldılar. Etkinlikte Drama Eğitmeni Fahri Bozbaş tarafından çocuklara yönelik olarak hazırlanan “Zıp Zıp Zıplıyoruz” etkinliği büyük ilgi gördü.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği İsmet Akyol etkinlik hakkında şu bilgileri verdi;

“Çaycuma Eğitim Sen Temsilciliği olarak bu yıl 9’uncu yılı gerçekleştirdiğimiz uçurtma şenliğini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu yıl uçurtmalar barış, kardeşlik ve termik santralsiz bir yaşam için uçtu. Görüldüğü gibi uçurtma şenliği etkinliğine büyük bir ilgi var. Her yaştan insanlar burada. Sendika olarak sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında bu etkinliğe yapmaya devam edeceğiz. Çünkü çocukları önemsiyoruz. Bu etkinlikte toplumun çok farklı kesimleri bir araya geliyor. Etkinliklerimiz devam edecektir. Şuan da yapmış olduğumuz uçurtma şenliğine Zonguldak, Bartın ve çevre ilçelerinden de büyük katılımlar oldu. Zonguldak’tan fotoğraf sanatçıları da etkinliğimize geldi. Uçurtma Şenliği Eğitim Sen’in değil, Çaycuma’nın bir etkiliğidir.

Sendika olarak bu ve benzeri etkinliklere yapmaya devam edeceğiz. Satranç turnuvası başta olmak üzere, bu etkinliğin gerçekleştirmesine katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum.”

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 10 Haziran 2013 tarihinde eklenmiştir. "Çaycuma’da Gökyüzü Uçurtmalarla Renklendi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. tayfunakkuzu

  RT @cumamedya: Maden Ocağında Göçük; mucize kurtuluş / 23.6.2018 https://t.co/qps7B6m6Pt https://t.co/JgDdPJFXW5

 1. pirimATKAFASI

  RT @polatturkmen67: ‘5 vekil gönderin, otomobil fabrikasını Filyos’a kuralım’ - Çaycuma Haberler https://t.co/taHK1wzqmS

 1. Caycuma_GHSIM

  RT @GSBgenclik: Aç kapıyı Veysel Efendi #GençlikKampları’na gidiyoruz. 😀☀🌊 Gençlik Kamplarımızın ilk 5 dönem başvuru sonuçları açıklandı. 🏕…

 1. Caycuma_GHSIM

  RT @Zonguldak_GHSIM: Ekim ayı içerisinde başladığımız "Topraktan Sofraya Üreten Gençlik" projemizde ekmiş olduğumuz buğdaylarımız önce yeşe…

 1. cumamedya

  Maden Ocağında Göçük; mucize kurtuluş / 23.6.2018 https://t.co/qps7B6m6Pt https://t.co/JgDdPJFXW5

Yorum yaz

Son Aranan Kelimeler


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3