Cemaati Sordu, Görevden Alındı

Gebze Anadolu Lisesi matematik öğretmeni Taylan Doğan, öğrencilere, okula çok yakın oturmalarına rağmen neden okulun karşısındaki cemaat yurdunda kaldığı sorusunu sorduğu için Kaymakamlık tarafından görevinden alındı. Kaymakamlığa şikâyeti yapansa cemaat yurdu müdürü oldu.

Gebze Anadolu Lisesi öğretmeni Taylan Doğan, cemaat baskısı sonucu Kaymakamlık tarafından görevinden alındı. Eğitim Sen konuyla ilgili bir açıklama yapıp duruma sert tepki gösterirken, okulda müfettiş raporu ile görevden alınan Ekrem Korkmaz’ın ise görevine hukuksuz biçimde devam ettiğini duyurdu.

Ekrem Korkmaz Görevde

Taylan Doğan’ın görevden alınma sürecinde Müdür Yardımcısı Ekrem Korkmaz’ın önemli payı olduğunu belirten Eğitim Sen Gebze Şubesi, Korkmaz’ın müfettişler tarafından yapılan soruşturmanın ardından görevden alınmasına karşın görevini sürdürdüğü açıkladı.

“Cemaatçi yurt idaresi ve Müdür Yardımcısı işbirliği”

Ekrem Korkmaz’ın, Gebze Anadolu Lisesi karşısındaki cemaatçi yurt idaresi ve yurt öğrencileriyle birlikte Anadolu lisesinde yaşanan olayların tam merkezinde yer aldığını belirten Eğitim Sen, Korkmaz’ın görevden alınma kararı olmasına rağmen görevinin başında olmasının nedeninin arkasında cemaat olduğunu vurguladı.

“İşbirliğiyle linç kampanyası”

Geçtiğimiz yıl Çayırova Cam Tesisleri’nde öğrencilerin velileri ile birlikte düzenlemiş oldukları mezuniyet gecesi görüntülerinin birleştirilerek sanki öğrencilerle öğretmenler aynı masada yiyip içiyorlarmış gibi gösterildiğini kaydeden Eğitim Sen Gebze Şubesi, okuldaki belli öğretmen ve velilere karşı bir linç etme hali yaratılmaya çalışıldığını dile getirdi.

AKP iktidarında laik eğitim sisteminin adım adım dinselleştirilip özelleştirildiğine vurgu yapılan açıklama şu sözlerle son buldu: “AKP iktidarında bundan önce görülmemiş bir biçimde alışılmışın dışında “Kutlu Doğum Haftası” okullarda kutlanmaya başlandı. Bu gün eğitim ve bilime AKP saldırısı devam ediyor. AKP peş peşe çıkardığı 635,651,652 ve 653 sayılı KHK’lerle eğitim ve bilime saldırıp eğitsel olmayan ve eğitimi yok sayan öğretileri öne çıkararak insan aklını tam anlamıyla dumura uğratacak adımlar atmaktadır.-soL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.