» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Cennet İçin Çocuğunuzu İmam Hatip’e Gönderin

A+  A- Cennet İçin Çocuğunuzu İmam Hatip’e Gönderin

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmit Müftülüğü ve Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliği ile Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, tüm ortaokullarda “cennet için imam hatiplere gelin” çağrısı dağıtılıyor.

AKP’nin 4+4+4 eğitim sistemini uygulamaya koymasının ardından okullardaki gerici uygulamalar artarak sürüyor.

İzmit’te İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle tüm 4.sınıf ve ortaokul 8.sınıf öğrencileri arasında “21 Ayet-20 Hadis Ezberleme Yarışması” yapılıyor.

Bu çerçevede okullarda dağıtılan kitapçıkta ise inanılmaz ifadeler yer alıyor. Eğitim Sen tarafından soL’a gönderilen açıklamada, kitapçıkta yer alan bölümlere yer verildi.

“Neden İmam-Hatip Liseleri’ni tercih etmeliyiz”

Kitapçığın “Neden İmam-Hatip Liseleri’ni tercih etmeliyiz” başlıklı bölümünde çocukların cennet için imam hatip liselerine gönderilmesi çağrısı yer alıyor.

İlgili bölümde, önder ve lider İmam-Hatip Neslinin hedefinin; cennet kazanmak, bilgili, kültürlü, güzel ahlaklı insan olmak ve güzel bir üniversite kazanmak olduğu ifade ediliyor. Velilere, çocuklarınızın hedefinin cennet olmasını istiyorsanız imam hatipleri seçin çağrısı yapılıyor.

“Bu okullar Başbakan’ı yetiştirdi”

Kitapçıkta yer alan ‘Bu Okullar Güzel İnsanlar Yetiştirdi’ bölümünde; başbakan, diyanet işleri başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanına yer verilmesi de dikkat çekti.

“İmam Hatip Ortaokulu’nu seçin”

‘İmam Hatip Ortaokulları Açıldı’ bölümünde ise, çocuklarımız, “İmam Hatip Ortaokulunu bitirdiğinde Kur’an-ı Kerim’i öğrenecek, Anadolu, Fen Lisesi veya Öğretmen Lisesine gidebilecek, Peygamberin hayatını öğrenebilecek… Kaliteli bir eğitim için tercihiniz İmam Hatipten yana olsun” gibi ifadelere yer verildi.

“Cehennem tehdidi”

Kitapçık boyunca ailelere, öğrencilere, imam hatip okullarını seçmeleri için çağrı yapılırken, aksi durum için tehditten de geri durulmadı.

“Anneler Babalar Dikkat!” vurgusunun altında, uyarılara uymayan için ayetli bir tehdit bulunuyor: “Ey Müminler! Yakıtı İnsanlar ve Taşlar Olan Cehennem Ateşinden Kendinizi ve Ailenizi Koruyunuz…” (Tahrim Suresi-6.Ayet)

Allah sevdiği kimseleri bu okullara göndermiştir…

‘İmam Hatip Okulları İçin Ne Dediler’ bölümünde yer alan skandal ifadelerde ise şöyle:

“…Çocukları, kutsalsız bir hayata mahkûm etme hakkına kimse sahip değildir. İmam-Hatipliler Rabbine kulluk içinde büyür. Anne ve babaların çocuklarını dindar ve bilgili bireyler olarak yetiştirme niyet ve arzuları, bu okullara olan ilginin daima en üst seviyede tezahür etmesini sağlamıştır.”

“…Allah sevdiği kimseleri bu okullara göndermiştir. Benim dinimi öğrensinler ve kullarıma öğretsinler diye…

Karma eğitim kötüymüş…

Karma eğitimin kötülendiği bölümde ise öğrencilerin imam hatip okullarına gönderilmesi istenirken, bilim dışı iddialara yer verildi:

‘Niçin Kız İHL?’ bölümünde: “…Karma ve tek cinsiyetli eğitim veren okullarda öğrenci başarıları karşılaştırıldı… Çalışma sonucunda kız ve erkeklerin ayrı olarak eğitim gördüğü okullar karma okullara göre 0/0 15 ile 0/0 22 arasında daha fazla başarı göstermiş. Aynı zamanda tek cinsiyetli eğitim veren okullarda öğrencilerin daha terbiyeli, öğrenmeden daha çok zevk alan ve müfredata daha ilgili oldukları saptanmıştır.”

Din derslerini seç sınıfta kalma

Kitapçık adeta baştan sona skandallarla doluyken, kitapçıkta din derslerinde kalma olmadığı müjde olarak öğrenci ve velilere bildiriliyor. “Çocuğunuza iyi bir gelecek için; 5.ve 9.sınıflarda: Kur’an-ı Kerim, Hz Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçmeli dersler olarak seçin” ifadelerinin bulunduğu bölümde bu derslerden sınıfta kalmanın olmadığı belirtilmektedir.

“Siz laik devletin temsilcisi misiniz yoksa müftü müsünüz?”

Konuya ilişkin açıklama yapan Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, şöyle konuştu:

Öteden beri eğitim sistemini kendi siyasal ve ideolojik hedefleri doğrultusunda değiştirenler, eğitim alanında yarattıkları karmaşa ile velilerde, öğrencilerimizde geleceğe dair umutsuzluk ve çaresizlik psikolojisi oluşturanlar şimdi de oluşturdukları bu çaresizlik psikolojisinden yararlanarak onları teslim almaya çalışmaktadırlar.

İlkokul-ortaokul ve liselerde eğitimin çökmesine, enkaza haline gelmesine neden olanlar, kendi yaratıkları sonuçlar üzerinden, velilere: “Çocuklarınıza iyi bir gelecek istiyorsanız, onları imam hatiplere yollayın.”diyorlar.

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Kaymakamlığa siz laik devletin temsilcisi misiniz yoksa müftü müsünüz? İmam mısınız? Demek isterdik. Fakat demeyeceğiz. Sağlık bakanlığının anne sütü bankası kurulması konusunda tıbbın ve bilimin gereklerine değil diyanetin itirazına göre hareket ettiği bir ülke de İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün müftü olmasa da müftülükten gelen bir talebe hayır diyemeyeceğini biliyoruz. – soL

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 10 Nisan 2013 tarihinde eklenmiştir. "Cennet İçin Çocuğunuzu İmam Hatip’e Gönderin" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ersin

  insanların dini imanı size mi kaldı.sadece sizler mi bu yoldasınız.cennet kapıları imamhatiple mi açılacakmış.hiç olmadı bir de oradan yer satın millete…töbe töbe.insanı dinden imandan da soğutan insanlar doğru yolu insan aklınla bulur.sizin gibi gerici insanlarla değil.

 1. umraniyebeltr

  Ümraniye Celalettin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu'nda Öğrencilere Çevre Eğitimi Verildi. >… https://t.co/Bn143fMgoi

 1. OyaErsoy

  AKP'nin imam hatip kökenli misyoner müdürleri okulları fetvalarla yönetmeye çalışıyor. Şimdi de kadın öğretmenleri… https://t.co/Efy821GZlQ

 1. onderihl

  “Türkiye’de imam hatip mücadelesi bir eğitim, ilim, özgürlük, demokrasi mücadelesidir. -İbrahim Kalın (Cumhurbaşka… https://t.co/FQRa03Y3WW

 1. TheGodHorus

  Bu tip kişilere ve uzantılarına (cemaatler-diyanet-imam hatip vs) özellikle; 'devlet içinde' yüksek itibar kazandır… https://t.co/zN4CPxm7GZ

 1. hcserendipity

  Bölümü bırakıyorum 100/150k sıralamayla hukuk okuyan mallar bile mesleğe olan inancımı yok edememişti ama bakın bu… https://t.co/087ewt0O7G

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4