» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Cennet İçin İmam Hatip’e Gelin”e Soru Önergesi

A+  A- “Cennet İçin İmam Hatip’e Gelin”e Soru Önergesi

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, tüm ortaokullarda dağıtılan “Cennet İçin İmam hatiplere gelin” çağrısının yer aldığı kitapçığı Meclis gündemine taşıdı.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmit Müftülüğü ve Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliği ile Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, tüm ortaokullarda dağıtılan “Cennet İçin İmam hatiplere gelin” çağrısının yer aldığı kitapçığı Meclis gündemine taşıdı.

Cennet İçin Çocuğunuzu İmam Hatip’e Gönderin başlıklı haberimiz…

“Cennetin anahtarı bakanlığınıza mı verilmiştir?”

Vatan’ın haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı‘nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Aygün, şu sorulara yanıt istedi:

* İzmit’te kaç farklı okulda bu kitapçıktan dağıtılmıştır? İzmit dışında başka hangi illerde bu vb. kitapçıklar dağıtılmıştır?
* Kitapçıkları kimler dağıtmıştır?
* Kitapçıkların dağıtılması yönünde izin başvurusu yapılmış mıdır? Yapılmışsa resmi izni kim vermiştir?
* Bu Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir projesi midir? Bu konuda bakanlığınızın teşvik, destek ve organizasyonu var mıdır?
* Yeni Eğitim Sistemi sonrası kaç İmam Hatip Okulu açılmıştır? Kaç öğrenci kayıt yaptırmıştır?
* Kitapçıkta yer alan ‘Bu Okullar Güzel İnsanlar Yetiştirdi’ bölümünde yer alan isimler nelere göre seçilmiştir? Diğer mezunlara bir haksızlık yapılmamış mıdır?
* Kitapçık boyunca ailelere, öğrencilere, İmam Hatip Okullarını seçmeleri için çağrı yapılırken, aksi durum için ise tehditlerin yer aldığı kitapçıkta aileler üzerinde baskı oluşturulmasını doğru buluyor musunuz?
* Kitapçıkta yer alan bir bölümde “Allah sevdiği kimseleri bu okullara göndermiştir. Benim dinimi öğrensinler ve kullarıma öğretsinler diye sevdiği kimseleri bu okullara göndermiştir “ cümleleri yer almıştır. İlk İmam Hatip Okulu kaç yılında nerede açılmıştır?
* Cennetin anahtarı bakanlığınıza mı verilmiştir? -soL

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 13 Nisan 2013 tarihinde eklenmiştir. "“Cennet İçin İmam Hatip’e Gelin”e Soru Önergesi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. umraniyebeltr

  Ümraniye Celalettin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu'nda Öğrencilere Çevre Eğitimi Verildi. >… https://t.co/Bn143fMgoi

 1. yeniakit

  Akit'in ısrarlı yayınları sonuç verdi! "Ne kadar çok imam hatip, o kadar çok IŞİD" diyen öğretmen görevden alındı… https://t.co/j8oesMFIRC

 1. onderihl

  “Türkiye’de imam hatip mücadelesi bir eğitim, ilim, özgürlük, demokrasi mücadelesidir. -İbrahim Kalın (Cumhurbaşka… https://t.co/FQRa03Y3WW

 1. raciatac

  RT @HakkiTurunc: Yıllarca fitne yuvasıyken 15 Temmuz sonrası ilim yuvasına.dönüşen Şehit Prof İlhan varank imam hatip lisesini ziyaret etti…

 1. kuddusi_bakar

  RT @OnderGenclik: Türkiye'nin dört bir yanından imam - hatip liseleri "Öğrenci Meclis Başkanlarımızla" Ankara'da buluşuyoruz. 📅 16 - 17 Oc…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4