Cevatpaşa Halkı Ortaokulu’nu Geri İstiyor

Okulları elinden alınan veliler bu kez de Çanakkale’de isyan etti. Daha önce  “deprem riski” gerekçe gösterilerek yıkılan ve şehrin ilk ortaokulu olma özelliği taşıyan Merkez Ortaokulu’nun imam hatip lisesine dönüştürülmek istenmesi üzerine harekete geçen mahalle halkı ve veliler mahalle meclisinin düzenlediği bir toplantıda buluştu.

Yıkılan ortaokullarının yenilenmesi yerine imam hatip lisesine dönüştürülmesine karşı çıkan  veliler toplantıda “İmam Hatip yaptırmama” kararı aldı. Veliler ve mahalle halkı kararlarını duyurmak için söz konusu okula yürüyüş yaptı.

Cevatpaşa Mahallesi’ndeki Merkez Ortaokulu, deprem açısından riskli bulunarak yıkılmış ve o alana biri Mustafa Kemal İlkokulu, diğer de Bilim ve Sanat Merkezi olarak kullanılmak üzere iki yeni bina yapılmıştı. Mahalle sakinleri, Bilim ve Sanat Merkezi olarak belirlenen binanın “İmam Hatip Ortaokulu olarak kullanılacağı” yönünde bilgi aldıklarını, tüm girişimlerine rağmen Milli Eğitim’den bu konuda yanıt alamadıklarını söyledi.

Okulun bulunduğu alana yürüyen mahalleli okullarını geri alana kadar mücadele edeceklerini ilan etti.

Afyon Anadolu Öğretmen Lisesi

Geçtiğimiz günlerde Afyon Anadolu Öğretmen Lisesi’nin sessiz sedasız kız imam hatip lisesine dönüştürüldüğü öğrenilmiş, günlerce eylem yapan öğrenci ve veliler dönüşüm kararını geri aldırmıştı.

AÖL Öğrencilerinin Zaferi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.