» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

CHP: “40 Bin Az, 100 Bin Atama Yapılmalı”

A+  A- CHP: “40 Bin Az, 100 Bin Atama Yapılmalı”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atamaya ilişkin takvimin aksamaması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını açıkladı. CHP “40 bin değil 100 bin atama istiyoruz” dedi.

Nabi Avcı, “Yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir” ifadesini kullandı.

Bakan Avcı, muhalefet partilerine de seslenerek “Bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyorum” dedi.

“40 bin değil 100 bin öğretmen atanmalı”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın 40 bin öğretmen ataması için “Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir” açıklamasına CHP’den destek geldi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “Destek veririz ama 40 bin değil 100 bin öğretmen olmalı. Gelin bunu böyle getirelim ve onaylayalım” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, “Biz CHP olarak 100.000 öğretmen ataması istiyoruz. Getirsinler öneriyi bakarız” dedi.

AKP ve CHP uzlaşırsa, 28 Ağustos’ta Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı yemini için açılacak olan TBMM, öğretmen atamaları için de çalışacak.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 18 Ağustos 2014 tarihinde eklenmiştir. "CHP: “40 Bin Az, 100 Bin Atama Yapılmalı”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. mebpersonelCom

  Öğretmen Atamaları Sayısı Artıyor. 40 Bin Atama Olacak Mı? Flaş gelişme https://t.co/DgcdXUGQpX @mebpersonelcom aracılığıyla

 1. arzuerdemDB

  Gençlerimiz,geleceğimizdir. 109 bin öğretmen açığına adil dağılımlı 40 bin atama yapılması ve Sözleşmeli öğretmenle… https://t.co/tMsNVbR7gf

 1. Egeakr40399917

  #Hükümetten40BinÖğrtmn akşam sesimizi duyaracak haberlere tweet Atalim . 20 bin atama yetmez 40 bin atama istiyoruz.

 1. Egeakr40399917

  @fatihportakal bu akşam yayınınizda dile getirin lütfen 40 bin atama istiyoruz .

 1. arasmetehan12

  RT @TRogretmen: #Hükümetten40BinÖğrtmn 👉Açık: 109 Bin 👉Atama bekleyen: 400 Bin 👉Yapılması düşünülen: 20 Bin 👉Olması gereken: 40 Bin ✔ Sn @…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4