CHP Vekili Topal: “İadeler Bugün Yapılacak”

CHP Hatay Milletvekili Serkan TOPAL da 5 bin öğretmenin iade süresiyle ilgili açıklama yaptı.

Müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyuran TOPAL, “ÖĞRETMENLERİMİZ BUGÜNDEN İTİBAREN GÖREVLERİNE İADE EDİLECEK.” açıklamasında bulundu.

Kamuoyu konuyla ilgili gelişmeleri ilk olarak CHP Milletvekili Mustafa Ali Balbay’dan öğrenmişti.

CHP Hatay Milletvekili Serkan TOPAL’ın konuyla ilgili açıklaması aşağıdadır:

AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLER PAZARTESİ GÜNÜ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞACAK…

SÖZ VERDİĞİM GİBİ SONUNA KADAR EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN YANINDA OLDUM…

HATAY’da “eğitimi engelleyici faaliyetler ve terör örgütüne destek verici eylemler yaptıkları” iddia edilerek açığa alınan öğretmen arkadaşlarımızın mücadelesinde onlarla beraber başından beri omuz omuza hak arayışı içinde oldum.

Bu sürecin birebir takipçisi olduğum için herhangi bir öğretmenimize zarar vermemek adına bu zamana kadar açıklama yapmadım. Klavye kahramanlığı yapıp vitrine oynamadım. Öğretmen arkadaşlarımın duygularını çok iyi bildiğim için umutlarıyla siyaset yapmadım. Umut tacirliği yapmadım. Ancak İsim isim, tek tek ön yargılardan uzak bir şekilde bütün eğitim emekçilerinin haklarının takipçisi, savunucusu oldum.

Gece gündüz demeden, Milli Eğitim Bakanlığında kamp kurdum. Bila istisna hergün Bakan, Müsteşar, Bakan Yardımcısı, Vali , Milli Eğitim Müdürü ile görüştüm.

Bu çalışmamın her aşamasında Sendika yöneticilerini ve öğretmen arkadaşlarımı bilgilendirdim.
Sayın Genel Başkanımız, Sayın Milli Eğitim Bakanımız, AKP Milletvekilleri, Sayın Valimiz ve Eğitim Sendikaları ile yaşanan bu duruma çözüm arayışı içinde bulundum.

Nihayetinde çabalarımız ve görüşmelerimiz sonuç verdi ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’dan aldığım bilgiye göre açığa alınan ÖĞRETMENLERİMİZ BUGÜNDEN İTİBAREN GÖREVLERİNE İADE EDİLECEK.

Eğitim emekçilerinin görevlerine iade edilmesi için gösterdiğim mücadelede beni içtenlikle dinleyen, bu süreçte, terör örgütleriyle irtibatı olmayıp haksız yere bir tek kişinin bile mağdur olmaması adına samimi ve hassas çalışmalarına tanıklık ettiğim ve birebir görüştüğüm Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz , TBMM Başkanvekillerimiz Ahmet Aydın ve M.Akif Hamzaçebi, AKP Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, AKP Hatay Sayın Milletvekillerine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem’e ve Milli Eğitim Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’e, çok değerli Valimiz Sayın Ercan Topaca’ya, Hatay Valisi Sayın Erdal Ata’ya , CHP Grup Başkanvekillerine, şükranlarımı sunup bizim hassasiyetlerimize duyarsız kalmadıkları için kendilerine teşekkür ediyor, Saygılarımı sunuyorum.

Bu zorlu süreçteki mücadelemizde MYK Üyelerimize, PM Üyelerimize, CHP Hatay Sayın Milletvekillerine, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, Parti Yönetimimize, partimize gönül vermiş aile ve dostlarımıza eğitimcilere desteklerinden ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Sonuçlandırdığımız bu durum ve göreve iadesi sağlanacak öğretmenlerimize bu güzel haber hayırlı uğurlu olsun.

Bakanlık resmi açıklamayı en kısa sürede yapacaktır.
Saygılarımla. – CHP Hatay Milletvekili Serkan TOPAL

1 thought on “CHP Vekili Topal: “İadeler Bugün Yapılacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.