» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Çocuğu SBS’yi Kazananların Özür Durumu

A+  A- Çocuğu SBS’yi Kazananların Özür Durumu

Çocuğu SBS’yi kazanan öğretmenler özür grubundan tayin olabilecek. Eğitim Sen‘in açıklamasına göre; Milli Eğitim Bakanlığı, SBS sonuçlarını ayın 15’ine yetiştirmeye çalıştıklarını, yetiştirilemez ise, bu durumdaki öğretmenlere özür grubundan tayin hakkının verileceğini, çocuğunun yerleştiğini belgeledikleri takdirde bunun kararnameye dönüştürüleceğini belirtti.

Eğitim Sen’in açıklaması aşağıdadır.

“Girişimlerimiz Sonucunda, Çocuğu SBS’yi Kazanan Öğretmenler Özür Grubundan Tayin Olabilecekler”

Atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile çocukların öğrenim özrü verilirken, kılavuz ile bu hakkın kullanımı ellerinden alınıyor. Bakanlıkla yaptığımız görüşmeler sonucunda ya SBS sonuçlarının açıklanmasını özür grubu başvurularından önce yapılması ya da bu durumda olan öğretmenlerin hakları saklı tutularak, atamalarının gerçekleştirilmesi istenmiştir. Bu talebimizin gerçekleşmemesi durumunda, MEB’in binlerce davayla karşı karşıya kalacağı ve büyük bir kaosun yaşanacağı uyarısı yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı, SBS sonuçlarını ayın 15’ine yetiştirmeye çalıştıklarını, yetiştirilemez ise, bu durumdaki öğretmenlere özür grubundan tayin hakkının verileceğini, çocuğunun yerleştiğini belgeledikleri takdirde bunun kararnameye dönüştürüleceğini sendikamıza belirtmiştir.

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 10 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Çocuğu SBS’yi Kazananların Özür Durumu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Anonim

  sayın yetkili. sbs müracaatlar 8 ağustosta özür grubu müracaatları da 8b ağustosta bitiyor. bu durumda ben nasıl özür grubundan il dışı atama isteyeceğim.

 2. Bahattin Eryiğit

  Bu haber gerçekten benim için son derece sevindirici olmuştur. Ben ve benim durumumda olan birçok aile hem çocuğundan ayrılacak hem de aile ve çocuk yeni problemlerle karşı karşıya kalacaktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

  • MEHTAP

   Sayın Bahattin Bey 4014 Ağustos özür grubu atama döneminde aynı durum bizimde başımıza gelmiş bulunuyor.Sorunu bakanlık nasıl çözdü paylaşırsanız sevinirim.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5