» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Çubukçu FEM’in Törenine Katılmadı

A+  A- Çubukçu FEM’in Törenine Katılmadı

YGS’de şifreleme skandalının ortaya çıkması üzerine Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, sınavlardaki kopya olaylarıyla ilişkili olduğu belirtilen Fethullah Gülen Cemaati‘ne yakın FEM dershanesinin YGS törenine katılmaktan son anda vazgeçti.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bugün saat 14.00‘da Haliç Kongre Merkezi‘nde FEM Dersanelerinin düzenleyeceği “2010 YGS-LYS Türkiye Dereceleri Ödül Töreni”ne katılacaktı.

Ancak YGS’de şifreleme skandalının ortaya çıkmasıyla Çubukçu törene katılmaktan vazgeçti. Fakat Çubukçu’nun program değişikliğinin içeriğiyle ilgili bilgi verilmedi.

FEM dershanesi ise düzenlediği törende Türkiye derecesi alan öğrencilerine otomobil dağıttı.

ÖSYM CEVAP VERDİ

ÖSYM, “Önümüzdeki günlerde adaylara, kendilerine verilen soru kitapçığı ve cevap kitapları görüntüsü internet üzerinden verildiğinde, bu ya da buna benzer soru kitapçığı kullanılmadığı görülecek” dedi.

EĞİTİM SEN’DEN TEPKİ

Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, ÖSYM’yi, kamuoyuna açık bir toplantı yaparak YGS’ye ilişkin iddiaları ve kamuoyunun sorularını yanıtlamaya çağırdı.

Kılıç KPSS’deki kopya skandalında halen bir sonuca ulaşılamamış olmasının, İstanbul’da sisteme müdahale edilerek sadece kız öğrencilerin belirli okullarda sınava alınmış olmasının ve geçmişte yaşanan kopya skandallarının YGS üzerinde artan şüpheleri pekiştirdiğini kaydederken sözlerini şöyle sürdürdü: KPSS’de yaşananlar ile toplumun güvenini yitiren ÖSYM bu konuya dair acilen bir açıklama getirmelidir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen basın duyurusu akıllardaki soru işaretlerini artırmak dışında bir şeye hizmet etmemiştir.

Geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması ve kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde yanıtların alınabileceği ve basının geniş katılımıyla oluşturulacak bir basın toplantısı acilen gerçekleştirmelidir.”

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 2 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "Çubukçu FEM’in Törenine Katılmadı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6