» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Cumhuriyet Bayramı Eğlence Programı mı?

A+  A- Cumhuriyet Bayramı Eğlence Programı mı?

Yarın tüm yurtta kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı programları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın yayımladığı genelge ile iptal edildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konunu Başbakanlık Genelgesi‘nde Van’da meydana gelen deprem dolayısıyla törenlerin iptal edildiği, sadece çelenk koyma ve tebrik kabulü yapılacağı belirtildi.

Genelgede okulların programlarıyla ilgili açıklama olmaması ve Bakanlığın da bu konuda gerekli bilgiyi vermemesi dolayısıyla genelge yorumlanarak tüm okullardaki Cumhuriyet Bayramı programları iptal edildi.

Başbakanlığın “Cumhuriyet Bayramı” konulu genelgesi aşağıdadır.

Başbakanlık Genelgesi

Cumhuriyet Bayramı programlarının iptal edilmesi bazı eğitimciler ve sendikalar tarafından şüpheyle karşılandı.

Cumhuriyet Bayramı‘nın bir eğlence programı olmadığını belirten eğitimciler, Cumhuriyet’in de Van’dakine benzer, belki de daha büyük acılarla kurulduğu, yapılacak programların herhangi bir sıkıntıya neden olmayacağı görüşünde.

Balo, resepsiyon gibi “eğlence” içerikli programların iptalinde bir sorun olmadığını belirten sendikalar ise bu karara şüpheyle yaklaşıyor.

Bazı eğitimciler ise Cumhuriyet Bayramı programlarının iptal edilmesine karşılık sınıflar düzeyinde de olsa gerekli Cumhuriyet Bayramı programlarını yerine getireceklerini, anmaların yapılacağını belirtiyor.

Ayrıca yarın tüm yurtta “alternatif” Cumhuriyet Bayramı yürüyüşleri düzenleneceği tahmin ediliyor.

Adında bayram olmasından dolayı iptal edilen “Cumhuriyet Bayramı” programlarından sonra, Kurban Bayramı‘nın da iptal edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 28 Ekim 2011 tarihinde eklenmiştir. "Cumhuriyet Bayramı Eğlence Programı mı?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. merthird

  RT @nadirfotograf: Cumhuriyet bayramı kutlamalarından. Artvin 1933 https://t.co/vcOZ5jyFDc

 1. KemalistIlkay

  RT @KemalistIlkay: 2023’te Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için neler yapmalıyız? 🇹🇷 https://t.co/Jt7NZ1RW9X

 1. gonul353535

  RT @mehmet_eskol: Cumhuriyet bayramı icin 26 milyon harcayanlar, ekonomik kriz var diye ortalıkta nara atıyor. 10 bine yakın işçiyi işinde…

 1. YusufEB1

  RT @mehmet_eskol: Cumhuriyet bayramı icin 26 milyon harcayanlar, ekonomik kriz var diye ortalıkta nara atıyor. 10 bine yakın işçiyi işinde…

 1. egemen_008

  RT @nadirfotograf: Cumhuriyet bayramı kutlamalarından. Artvin 1933 https://t.co/vcOZ5jyFDc

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2