Daha Bayramın Adını Bilmiyor!

AKP Milletvekili bayramın adını bilmiyor. AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, adı “19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olan bayrama “Spor Bayramı” dedi. Bayramın adından “Atatürk’ü” çıkaran Poyraz, “bu bayramın herhangi bir cazibesi yok, seyret seyret hep aynı şeyler” dedi.

AKP Milletvekili Poyraz, 19 Mayıs’ta yapılan çalışmaların, okullarda verilen eğitimi gevşettiğini de savundu.

Poyraz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarıyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu;

19 Mayıs kutlamalarında her sene aynı hareketler. Artık ilgi de kalmadı.

Onu yapmak yerine okullar arasında belli müsabakalar yapsak ve bu müsabakaların final yarışmalarını 19 Mayıs günü yapsak, buna ne engel var?

Adı üzerinde spor bayramı; adına yakışır bir kutlama olsun.

Ben bile şu anda milletvekili olduğum halde yıllardır aynı şeyleri seyret seyret, bir cazibesi de yok.”

Beden Eğitimi ve Spor İzcilik Daire Başkan Vekili İsmail Toksöz ise 19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili mevzuat çalışmasının devam ettiğini belirtti.

Toksöz, Fahrettin Poyraz’ın dile getirdiği değişikliklerin en kısa sürede karşılanır hale geleceğini söyledi.


2 thoughts on “Daha Bayramın Adını Bilmiyor!

  1. Heee çok doğru söylemiş 19 mayısda neymiş ne cazibesi varki???

    Halbuki o gün çocukları alıp tekkeleri türbeleri gezsek,yatırları dolaşsak, çevrelerini kollasak, heykel meykel varsa yıktırsak, nice veli, evliyaullah yatıyor bu topraklarda kerameti kendinden menkul, onlara gidip bez bağlasak…İşte o zaman bayram bayram olurdu…

    1. Cok ilginç ne kadar bilgisiz ve cahil oldugun yazdiklarindan belli olyor. Din tekke türbe gezmek olarak algilayanlara Kurani keri birkez bile açip okumadigi halde din hakkinda ahkam kesenlere aciyorum. Ahmaklik bu olmali. gelelim bayram kutlamalarina inandigin sey için söyle kaç kez gittin19 mayis kutlamalarina. Sayin millet vekili yalan mi yani her yil kule yapmaktan tuaf tuaf hareketler yapmaktan bikmadiniz mi. Madem bu kadar sporu seviyor bu rejim neden dünya çapinda elemanar yetistiremiyor. Artik zamanin dinamikleri kemalist kafalari bir kagit gibi burusturup çöpe atiyor ama hala haberiniz yok. Kendi dünyanizda heykellere selam vererek yasayin siz. Yada anit kabre gidip duydugunu gördügünü sandiniz defterelere yazarak millet vekillerini sikayet ediniz. Gericilik = Kemalizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.