» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Denizli MEM’den Norm Fazlası Uygulaması

A+  A- Denizli MEM’den Norm Fazlası Uygulaması

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, norm fazlası durumundaki sınıf öğretmenleri için “ilginç” bir karara imza attı.

Norm fazlası öğretmenin, okutmakta olduğu sınıfı bırakacak olmasından dolayı çocukların ve velilerin tedirginlik yaşamaması için “sadece 4 ve 5. sınıf öğretmenlerinin” norm fazlası sayılmasına karar verildi.

Sadece 4 ve 5. sınıfı okutup 1. sınıfa dönecek olan öğretmenlerin puan üstünlüğüne göre norm değerlendirmesine alınmasını isteyen Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, bu uygulama ile mevcut mevzuata aykırı bir iş yapmış oldu.

İlgili mevzuat “… hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir.” demekte.

ADANA MEM’DE DE FARKLI UYGULAMA

Geçtiğimiz günlerde Adana MEM’de norm fazlası sınıf öğretmenlerini “eritmek” için, sınıf öğretmenlerini anaokulu öğretmeni olarak görevlendireceğini açıklamıştı.

Hem mevzuata aykırı hem de birbirinden farklı uygulamalar iller arasında farklara neden olacak ve mağduriyet doğuran her uygulama başlıbaşına birer dava konusu olacaktır. Bakanlık bir an önce olaya el atmazsa okulların açılmasıyla birlikte bakanlığı bekleyen bir çok soruna bir de bu durumlar eklenecektir.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 15 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Denizli MEM’den Norm Fazlası Uygulaması" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ali

  denizli meb 903/28639 sayı ve 06/09/2012 tarihli valilik oluruyla aldıkları kararı kendileri bozdular.madem bozacaktınız nie aldınız ki?

 2. şeref

  denizli milli eğitim en doğrusunu yaptığına inanıyorum. ben de gecen yıl 1,sınıf okuttum bu yıl 2,sınıfı okutmaya hazırlık yaparken hizmet puanı bizden fazla öğretmen arkadaşlar sınıf almak istediklerini idareye bildirmişler. bu davranış kesinlikle ahlaki değil ben olsamda başka birileri için ve özellikle öğrenciler için çook yanlış bir uygulama bu hatalardan dönülmeli ve norm fazlalığı tüm öğretmenler için böyle olmalı görüşündeyim

 1. norm_fazlasi

  @melikedemirag Geçmiş olsun , son sürat normalleşiyoruz, hepimizde aynı kaygılar var.

 1. AdemOnlinee

  @OrhnyldiZ @turuncubirkedi Hocam herkese elimden geldiğince yardımcı oluyorum, ama okulumda norm fazlası oldum beni… https://t.co/Nu1gXnzBkm

 1. rcertac

  Norm umut sarıkayanın çizdiği bir rapci karikatürüdür. Fazlası değil. Önceden de komikti şimdi de komik. https://t.co/KhtENztXFQ

 1. benkilisliyim

  @sadocan89 @ebrlscm çok sevindim hocam. Umarım norm fazlası falan olma durumu olmaz. Reyhanlı'daki ilk tercihimdi.

 1. norm_fazlasi

  RT @sosyalfarktr: Irkçılık küçücük çocukları bile ne hale getiriyor.. Yere batsın ırkçılığınız! https://t.co/lls8pHYlkm

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4