Depremin Nedeni ‘Fuhuş’muş

Türkiye yaşanan depremin acılarını sarmaya çalışırken, bir yandan da kayıplarına ağlıyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yer alan ve bazı televizyon programcıları tarafından Van ile ilgili olarak dile getirilenler tepki toplamaya devam ediyor.

Öte yandan Erciş‘te deprem çalışmaları sırasında ortaya çıkan sarıklı, cübbeli bazı kişiler, yardım bekleyen halka “Depremin sebebi üniversite öğrencilerinin fuhuş yapması” diyerek halk arasında provakasyon yaratmaya çalıştı.

KİM BU ADAMLAR?

Van’da yaşanan depremde her zaman olduğu gibi gerici tarikatlar kendilerini göstermeye çalıyor. Doğal bir afet olan depremin suçlusu olarak üniversite öğrencilerinin “fuhuş yapmasını” sebep göstermeye çalışan gericiler, kurtarma çalışmaları sırasında propaganda yapıyor.

Dün, Van Erciş’te depremi kendi gerici propagandalarına destek sağlamak için kullanan gericiler, enkaz çalışmaları sırasında bekleyen vatandaşlara seslenerek depremin nedenini üniversite öğrencileri gelişi ve fuhuş yapılması olarak göstermeye çalıştı.

Depremin en büyük etkisini gösterdiği ve adeta yıkılmadık evin kalmadığı Erciş’te ortaya çıkan sarıklı, cüppeli tarikat üyeleri vatandaşlara “Bu şehre öğrenciler geldi bu şehrin kaderi değişti. Bu şehirde fuhuş yaşandı ve Allah belamızı verdi” diye seslendi.

Daha sonra gericiler konuşma yaptıkları alandan uzaklaştılar. -sol.org.tr

1 thought on “Depremin Nedeni ‘Fuhuş’muş

  1. Geçen yıl afyon yakınlarında bir yerlerde çöken yatılı kuran kursunda da böyle işler olmuş demek ki, bu kafayla böyle düşünmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.