» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Depremle İlgili Soru Önergesi Verildi

A+  A- Depremle İlgili Soru Önergesi Verildi

Depremde tayin izni verilmeyen öğretmenlerin durumuyla ilgili soru önergesi verildi. Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yanıtlanması talebiyle verilen önergede, depremzede öğretmenlerin yer değiştirebilmeleri için bir çalışma yapılıp yapılmadığı sorulmakta.

Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT tarafından Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplanmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi sunulmuştur.

Bu soru önergesinde, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 39. maddesinin 1. fıkrası uyarınca, deprem bölgesinde görev yapan ve depremden olumsuz etkilenen eğitim çalışanlarının genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı olarak yer değiştirebilecekleri, ancak bu yer değişiklikleri için kendileri ya da bakmakla yükümlü oldukları yakınlarının maddi-manevi zarara uğradığını kriz merkezinden alacakları belge ile belgelendirmeleri gerektiği, bu belgenin alınmasında birçok zorlukla karşılaşıldığı için deprem mağduru olduğu halde pek çok öğretmenimizin bu haktan faydalanamadığı, Milli Eğitim Bakanlığının depremden olumsuz etkilenen eğitim çalışanlarına genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı olarak yer değiştirebilmeleri için kolaylık sağlanması hususunda çalışma yapıp yapmadığı sorulmuştur.

Ahmet Duran Bulut’un verdiği önerge…

Önerge için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 15 Kasım 2011 tarihinde eklenmiştir. "Depremle İlgili Soru Önergesi Verildi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. ecesevimm

    Bugün deprem olsa "ben önerge vermiştim" deyip foto çekilmeye gelen CHP'li vekillerle "kader teyzecim" diyen AKP'li bakanlara kaldı işin

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3