Depremle İlgili Soru Önergesi Verildi

Depremde tayin izni verilmeyen öğretmenlerin durumuyla ilgili soru önergesi verildi. Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yanıtlanması talebiyle verilen önergede, depremzede öğretmenlerin yer değiştirebilmeleri için bir çalışma yapılıp yapılmadığı sorulmakta.

Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT tarafından Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplanmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi sunulmuştur.

Bu soru önergesinde, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 39. maddesinin 1. fıkrası uyarınca, deprem bölgesinde görev yapan ve depremden olumsuz etkilenen eğitim çalışanlarının genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı olarak yer değiştirebilecekleri, ancak bu yer değişiklikleri için kendileri ya da bakmakla yükümlü oldukları yakınlarının maddi-manevi zarara uğradığını kriz merkezinden alacakları belge ile belgelendirmeleri gerektiği, bu belgenin alınmasında birçok zorlukla karşılaşıldığı için deprem mağduru olduğu halde pek çok öğretmenimizin bu haktan faydalanamadığı, Milli Eğitim Bakanlığının depremden olumsuz etkilenen eğitim çalışanlarına genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı olarak yer değiştirebilmeleri için kolaylık sağlanması hususunda çalışma yapıp yapmadığı sorulmuştur.

Ahmet Duran Bulut’un verdiği önerge…

Önerge için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.