Dershane Öğretmenleri KPSS’siz İşe Alınacak

“Dershane öğretmenleri KPSS’ye girmeden mülakatla Bakanlığımızda çalıştırılacak.”

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf  Tekin, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili taslağın “darbe” gibi yansıtılmasına tepki gösterdi.

Tekin “Bu kurumların ürettiği değerleri dikkate alıyoruz” dedi.

Dershanelerin Haziran 2014 tarihi itibarıyla faaliyetlerine son vereceğini belirten Tekin, dershane öğretmenleriyle ilgili merak edilen konularda çarpıcı bilgiler verdi.

KPSS’ye Girmeden MEB’e Geçecekler

Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte sektörde istihdam edilen kişilerin ne olacağı sorulan Yusuf Tekin atama bekleyen öğretmen adaylarını kızdıracak çarpıcı bilgiler verdi.

Tekin, dershanelerin kapatılmasıyla sektörde istihdam edilen kişilerin mağdur edilmeyeceğini belirtti.

Konuyla ilgili olarak sorulan soruya Tekin; “Cevaplarım taslak metin üzerinden olacak. Faaliyetleri sona eren özel dershane ve etüt merkezlerinde belli bir süre sigortalı olarak çalışan eğitim personeli, belli bir yaş sınırını geçmemiş olmak kaydıyla, KPSS sınavına girmeksizin mülakat süreci sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda istihdam edilebilecek. Böylece hem olası mağduriyetlerin önüne geçilecek hem de bu kurumlarda çalışan eğitimcilerin tecrübelerinden okullarda istifade edilecek.” dedi.

Tekin’in belirttiği gibi dershane öğretmenlerinin KPSS’siz olarak MEB’e geçişinin sağlanması durumunda KPSS’ye girip atama bekleyen öğretmenlerle dershane öğretmenlerinin karşı karşıya geleceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.