» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Dershane Öğretmenleri KPSS’siz İşe Alınacak

A+  A- Dershane Öğretmenleri KPSS’siz İşe Alınacak

“Dershane öğretmenleri KPSS’ye girmeden mülakatla Bakanlığımızda çalıştırılacak.”

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf  Tekin, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili taslağın “darbe” gibi yansıtılmasına tepki gösterdi.

Tekin “Bu kurumların ürettiği değerleri dikkate alıyoruz” dedi.

Dershanelerin Haziran 2014 tarihi itibarıyla faaliyetlerine son vereceğini belirten Tekin, dershane öğretmenleriyle ilgili merak edilen konularda çarpıcı bilgiler verdi.

KPSS’ye Girmeden MEB’e Geçecekler

Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte sektörde istihdam edilen kişilerin ne olacağı sorulan Yusuf Tekin atama bekleyen öğretmen adaylarını kızdıracak çarpıcı bilgiler verdi.

Tekin, dershanelerin kapatılmasıyla sektörde istihdam edilen kişilerin mağdur edilmeyeceğini belirtti.

Konuyla ilgili olarak sorulan soruya Tekin; “Cevaplarım taslak metin üzerinden olacak. Faaliyetleri sona eren özel dershane ve etüt merkezlerinde belli bir süre sigortalı olarak çalışan eğitim personeli, belli bir yaş sınırını geçmemiş olmak kaydıyla, KPSS sınavına girmeksizin mülakat süreci sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda istihdam edilebilecek. Böylece hem olası mağduriyetlerin önüne geçilecek hem de bu kurumlarda çalışan eğitimcilerin tecrübelerinden okullarda istifade edilecek.” dedi.

Tekin’in belirttiği gibi dershane öğretmenlerinin KPSS’siz olarak MEB’e geçişinin sağlanması durumunda KPSS’ye girip atama bekleyen öğretmenlerle dershane öğretmenlerinin karşı karşıya geleceği belirtiliyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 17 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Dershane Öğretmenleri KPSS’siz İşe Alınacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. vdan16

    @ziyaselcuk Atama bekleyen öğretmenlerin çığlıklarını duyan yok mu ? !!! Ülkemizde “Atanamayan değil, Ataması yapıl… https://t.co/Qs480hcTa3

  1. bjk_yurekli

    @gnedileki Mevzuyu saptırıp meşrulaştırmayın lütfen...400 bin aday var ama siz 6 bin ücretli ayrılacalık bekliyors… https://t.co/Q6HiNdw4zK

  1. Yunalca

    @drfahrettinkoca Sayın bakanım atama bekleyen evde 2 sağlık mezunu var kpss geçeli 9 ay oldu evde huzur yok siz ne… https://t.co/Kqdyp5lP6E

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6