» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Derslik Parasıyla Makam Otosu

A+  A- Derslik Parasıyla Makam Otosu

4+4+4 eğitim sisteminin uygulamaya konmasından sonra ortaya çıkan en yakıcı sorunlardan biri de derslik sorunu olmuştu. Plansız yapılan okul dönüşümleri sonucunda kimi okullara öğrenci bulunamazken, bazı okullarda yaşanan yığılmalar derslik ihtiyacını ortaya çıkarmıştı.

Gaziantep‘te ortaya çıkan bir haber duyanlara “bu kadar da olmaz” dedirtti.

Gaziantep’te bir yerel haber sitesinde yer alan habere göre öğrencilere derslik yapılması için ayrılan parayla makam otosu alınması yönünde bir karar alındı.

Gaziantep Haberler sitesinde yer alan haber ise şöyle;

Sanayisinin aksine eğitimde ülke genelinde son sıralarda yer alan Gaziantep’te derslik yapılmak için ayrılan bütçe, kaymakamlara alınacak makam arabalarına aktarılacak. Karar, Gaziantep İl Genel Meclisi’nin dün yapılan olaganüstü toplantısında tartışmalara neden olurken AKP’li üyelerin oy çoğunluğu ile kabul edildi.

SERMAYE ARTIRIMINA GİDİLDİ

Olaganüstü meclis toplantısının 4 maddesinde yer alan %99,567’si Özel İdare’ye ait olan Karpuzatan Alabalık Üretim ve Piknik Tesisleri A.Ş’nin sermayesinin arttırılması maddesi dikkat çekti.

Tesisin 5 bin TL sermayenin iş kapasitesine göre yetersiz kaldığı, yatırım yapmak amacıyla sermayesinin 850 bin TL’ye çıkarılması gerektiği dile getirildi. Sermaye için gereken bütçenin “Derslik Yapımı” harcama kaleminden alınarak, Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine aktarılması Plan ve Bütçe komisyonuna gönderildi. Bunun üzerine söz alan CHP Oğuzeli meclis üyesi Cemal Koca; “Karpuzatan Alabalık Üretim ve Piknik Tesisleri A.Ş piknik alanı olarak kiraya verilen bir yer. Üstelik Alabalık üretme ünitesi de kapalı bulunuyor. Sermayesi arttırılınca ne olacak? Arttırılan bu sermaye nerede kullanılacak?” diye sordu.

KAYMAKAMLARA MAKAM ARACI ALINACAK

Koca’nın sorusuna cevap veren Gaziantep İl Genel Meclisinin AKP’li Başkanı Menderes Karaduman; “Kaymakamlara makam aracı alınacak. O nedenle tavsiye niteliğinde bunu kendilerine teklif edeceğiz. Buraya makam aracı alımında kullanılacak diyemediğimiz için sermaye artırımına gidildi. Teklif Oğuzeli İl Özel İdare’den geldi. Kaymakamlarımızın makam aracına ihtiyacı var” diye açıklama yaptı.

Yapılan oylama sonucu bu gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. -gaziantephaberler.com

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 25 Eylül 2013 tarihinde eklenmiştir. "Derslik Parasıyla Makam Otosu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. krknali

    RT @ugurkalkan1923: Sayın Vekilim bu tarz kişileri bulundukları makam kesmiyor,bir yukarı zıplamak için bu ülkenin değerlerine saldırıyorla…

  1. ugurkalkan1923

    Sayın Vekilim bu tarz kişileri bulundukları makam kesmiyor,bir yukarı zıplamak için bu ülkenin değerlerine saldırıy… https://t.co/mqTTzdMKaB

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2