“Dindar Nesile” Açıklama Getirdi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ‘dindar nesil’ tartışmalarında eleştirilere cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eleştirilere “dindar insanlara da kendi çocuklarına dindar olarak yetiştirebilecekleri fırsatı veren bir eğitim oluşturmalıyız” diye cevap verdi.

Başbakan Erdoğan’ın “dindar nesil yetiştireğiz” sözleriyle başlayan tartışma, yine Başbakan’ın “tinerci gençlik mi yetiştirelim” sözleriyle iyice alevlenmişti.

Gözlerin çevrildiği isim Ömer Dinçer, CNN Türk’te canlı yayınlanan Taha Akyol’un “Eğrisi Doğrusu” programında katıldı ve kafasındaki modeli böyle anlattı:

İnanılmaz Rahatlama Olacak

“Biz Türkiye’de dindar insanlara da kendi çocuklarına dindar olarak yetiştirebilecekleri fırsatı veren bir eğitim oluşturmalıyız. Ben Milli Eğitim Bakanı olarak şahsen Türkiye’de herkesin arzu ettiği eğitime sahip olabileceği bir fırsatı verebileceğimiz modeli düşünüyorum kafamda.

Herkesin kendi okuduğu okulda fen eğitimi alabilecek, sosyal eğitim alabilecek, güzel sanatlar eğitimi alabilecek, dini eğitim alabilecek bir çerçeve içine oturtabilirse bunun ne mahzuru var?

İsteğe bağlı ve seçmeli olarak bunlar yapılabilir. Ama temel vazgeçmeden vereceğimiz dersler mutlaka olacak. Matematik gibi, felsefe gibi, tarih gibi. Bütün bunları yapmamız halinde bu toplumda inanılmaz bir rahatlama olacak.”


haberkamu

1 thought on ““Dindar Nesile” Açıklama Getirdi

  1. bu insanların dindar bir gençlik yetiştirme isteği yok. böyle bir şey arzulamaları imkansız. çünkü herkes dinini bilirse, vicdanına aklına kulak verirse bu din sömürücülerine kimse inanmaz. onlara, kendilerine oy vererek dindar olduğunu, islama hizmet ettiklerini zanneden insan tipi lazım. bu insanların kime hizmet ettiği açık. erdoğanın hocası erbakan dahi bunların siyonizme ve emperyalizmin uşağı olduğunu defalarca vurguladı. ama onlar naptı ,selçuk ünv. eğitim fakültesini necmettin erbakan üniversitesi yaparak hocanın taraftarlarına da göz kırptı. allah bu millete akıl fikir ihsan eylesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.