» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Dindar Nesile” Açıklama Getirdi

A+  A- “Dindar Nesile” Açıklama Getirdi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ‘dindar nesil’ tartışmalarında eleştirilere cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eleştirilere “dindar insanlara da kendi çocuklarına dindar olarak yetiştirebilecekleri fırsatı veren bir eğitim oluşturmalıyız” diye cevap verdi.

Başbakan Erdoğan’ın “dindar nesil yetiştireğiz” sözleriyle başlayan tartışma, yine Başbakan’ın “tinerci gençlik mi yetiştirelim” sözleriyle iyice alevlenmişti.

Gözlerin çevrildiği isim Ömer Dinçer, CNN Türk’te canlı yayınlanan Taha Akyol’un “Eğrisi Doğrusu” programında katıldı ve kafasındaki modeli böyle anlattı:

İnanılmaz Rahatlama Olacak

“Biz Türkiye’de dindar insanlara da kendi çocuklarına dindar olarak yetiştirebilecekleri fırsatı veren bir eğitim oluşturmalıyız. Ben Milli Eğitim Bakanı olarak şahsen Türkiye’de herkesin arzu ettiği eğitime sahip olabileceği bir fırsatı verebileceğimiz modeli düşünüyorum kafamda.

Herkesin kendi okuduğu okulda fen eğitimi alabilecek, sosyal eğitim alabilecek, güzel sanatlar eğitimi alabilecek, dini eğitim alabilecek bir çerçeve içine oturtabilirse bunun ne mahzuru var?

İsteğe bağlı ve seçmeli olarak bunlar yapılabilir. Ama temel vazgeçmeden vereceğimiz dersler mutlaka olacak. Matematik gibi, felsefe gibi, tarih gibi. Bütün bunları yapmamız halinde bu toplumda inanılmaz bir rahatlama olacak.”


haberkamu

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "“Dindar Nesile” Açıklama Getirdi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. yıldız

  bu insanların dindar bir gençlik yetiştirme isteği yok. böyle bir şey arzulamaları imkansız. çünkü herkes dinini bilirse, vicdanına aklına kulak verirse bu din sömürücülerine kimse inanmaz. onlara, kendilerine oy vererek dindar olduğunu, islama hizmet ettiklerini zanneden insan tipi lazım. bu insanların kime hizmet ettiği açık. erdoğanın hocası erbakan dahi bunların siyonizme ve emperyalizmin uşağı olduğunu defalarca vurguladı. ama onlar naptı ,selçuk ünv. eğitim fakültesini necmettin erbakan üniversitesi yaparak hocanın taraftarlarına da göz kırptı. allah bu millete akıl fikir ihsan eylesin..

 1. evrenselgzt

  TEOG tartışmalarını değerlendiren Selma Gürkan: Kindar, dindar; sermayeye ucuz iş gücü olacak bir nesil istiyorlar… https://t.co/pfTf0ELo1W

 1. Ozguruz_org

  Basın metni:Dindar ve kindar nesil yetiştirme hedefinin devamı niteliğinde olan bu bilim dışı müfredatı tanımıyoruz. https://t.co/TIKLTadmTp

 1. yeniasya

  Dindar nesil böyle mi yetişiyor? https://t.co/BB9QN69Adl https://t.co/OERlrFAARe

 1. tolgatamer34

  @acikcenk dindar ve kindar nesil yetiştirip sonra da dünyanın en büyük süper gücü olma hayalleri bunları söyletmiş

 1. halilbayir01

  @SrcnClskan @musaozbek_ 16 yıldır “Dindar nesil yetiştireceğiz” gibi söylemlerde bulunanlar oluşan bu tabloyu görmi… https://t.co/udA3gM8r0t

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6