» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Bir Sen de İş Bırakacak

A+  A- Eğitim Bir Sen de İş Bırakacak

Eğitim Bir Sen de iş bırakıyor. Konfederasyonların eğitim işkolundaki sendikaları yarın okulları boşaltıyor. KESK‘e bağlı Eğitim Sen, Kamu Sen‘e bağlı Türk Eğitim Sen, Birleşik Kamu İş‘e bağlı Eğitim İş grevde.

Günün sürprizi ise Eğitim Bir Sen‘den geldi. Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen yarın iş bırakacağını açıkladı.

İş bırakmanın şekli hakkında henüz bir bilgi olmasa da bunun da gün içerisinde belli olacağı düşünülüyor.

Greve sendikası olmayan çalışanlar da sevk alarak katılmayı düşünüyor.

Eğitim Bir Sen’in grev diye nitelendirmediği eylemin iş bırakma olacağı, bu yüzden iş bırakmanın da tüm günü kapsamayacağı düşünülüyor. Bazı iddialara göre Eğitim Bir Sen okullardaki üyelerinden gelen tepkileri ve diğer sendikaların baskısını kırmak amacıyla iş bırakıyor.

İş bırakmanın ise daha önceki eylemlerde olduğu gibi öğle arasında 1 saatlik ya da 3’ten sonra basın açıklaması şeklinde olacağı düşünülüyor.

KESK ve Kamu Sen grevle ilgili çalışmalarını bugün de kurumlarda sürdürüyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 22 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Bir Sen de İş Bırakacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12