» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Bir Sen Kopya Yok Dedi

A+  A- Eğitim Bir Sen Kopya Yok Dedi

Memur Sen‘e bağlı Eğitim Bir Sen KPSS kopya iddialarının dile getirilmesini doğru bulmadığını açıkladı. 2012 KPSS’de kopya çekildiğine inanmadıklarını belirten Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, “bu iddialar adayların ÖSYM tarafından yapılan her sınava şüpheyle yaklaşmalarına neden oluyor” dedi.

Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Özer yaptığı açıklamada “Somut bir delile dayanmayan iddialarla milyonlarcamemur adayını tedirgin etmek doğru değildir” dedi.

Eğitim Bir Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, Kamu  Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) kopya çekildiğine dair iddialar ortaya atarak  milyonlarca memur adayını tedirgin etmenin doğru olmadığını belirtti.

Eğitim Bir Sen’den yapılan açıklamaya göre Ahmet Özer, daha önceki  sınavlarda ortaya atılan kopya iddiaları nedeniyle sınava giren adayların her  sınava şüpheyle yaklaştığını öne sürdü.

ÖSYM AÇIKLAMALARI YETERLİ

“Eğitim Bir Sen olarak ÖSYM’nin yaptığı açıklamaları şimdilik yeterli  görüyoruz” değerlendirmesinde bulunan Özer, savcılığın konuyla ilgili  araştırmasını beklediklerini bildirdi.

Özer, KPSS’de kopya olduğuna dair sendikaya ulaşan herhangi bir bilginin  olmadığını da ifade ederek şunları kaydetti:

“Daha önce yaşanan kopya nedeniyle sınava giren adaylar her sınava bu şüpheyle yaklaşmaktadır. Ancak 2012 KPSS’de kopya çekilmiştir diyebilmek şu an mümkün gözükmemektedir. Eğitim-Bir-Sen olarak ÖSYM’nin yaptığı açıklamaları şimdilik yeterli görüyoruz. Konu savcılığa da intikal etmiştir. Savcılığın yapacağı araştırma ve sınav sonuçlarının açıklanmasıyla olağanüstü bir durum ortaya çıkarsa kopya iddiaları güç kazanabilir; ancak şu ana kadar ciddi kopya delili oluşturabilecek somut bilgi gözükmemektedir.”

SUİSTİMAL OLABİLİR

“Sendikamıza da kopya olduğuna dair ulaşan herhangi bir bilgi yoktur. Bu iddialar birilerinin suiistimali de olabilir. Somut bir delile dayanmayan iddialarla kamuoyunu meşgul etmek, milyonlarca memur adayını tedirgin etmek doğru değildir.”

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 11 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Bir Sen Kopya Yok Dedi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. tolga

    Eğitimcilerin, öğrencilerin hakkını bu sendika mı savunacak? (!)

  1. kubranur_u

    @HikmetAnil Froyd her dediğin kpss bir konu olmuş sen olmasan egitim bilimleri dersimiz olmazdı sanırım 😅

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9