» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”

A+  A- Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”

Eğitim İş’in açıklaması haberimizin devamındadır.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ “BAŞKANLIK SİSTEMİNE” HAYIR DEDİ VE ANITKABİR’E YÜRÜDÜ

“Başkanlık Sistemine” hayır diyen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği “Cumhuriyetimiz ve Parlamenter Sistem İçin” Anıtkabir’e yürüdü.

“Cumhuriyetimiz ve Parlamenter Sistem İçin Halk Buluşması” mitinginin Ankara Valiliği tarafından yasaklanması üzerine Anıtkabir’e yürüme kararı alan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Anıtkabir Tandoğan kapısı önünde toplanıp, Başkanlık Sistemine karşı ortak açıklama yaptılar.

Tandoğan Meydanı’da başlayan yürüyüşün başını Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük ve ADD, ÇYDD çekti. Yürüyüşte Birleşik Kamu-İş Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Engin Çoğal, bağlı sendikalarını genel başkanları, MYK üyeleri ve CHP Milletvekilleri yer aldı. Yürüyüş öncesinde Anıtkabir kapısı önünde basın açıklaması yapıldı.

Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte sık sık “Başkalığına geçit vermeyeceğiz” sloganları atıldı.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ BÖLÜNMEKTİR”

Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, “Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölünmeye götürür. Başkanlık sistemi adı altında önümüze konan tuzağa karşı halkımızı uyarmayı görev biliyoruz” dedi.

Başkanlık Sisteminin tuzak olduğunun altını çizen Kütük, “Başkanlık sistemi halka kurulan bir tuzaktır. Çünkü hedef rejim değişikliğidir. Cumhuriyetin, başta Meclis sistemi olmak üzere, tüm kurucu ilkelerini, çağdaş, laik-demokratik, ulusal üniter yapısını ortadan kaldırıp hilafet özlemli bir tek adam yönetimi getirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti çağdaş, laik, demokratik bir hukuk devletidir. Kuvvetler ayrılığına dayalı Parlamenter Sistemle yani Meclis sistemiyle yönetilmektedir” şeklinde konuştu.

Kütük, Başkanlık sisteminin 93 yıllık laik-demokratik Cumhuriyetin kurucu ilkelerine son vereceğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“İnsan haklarına dayalı demokratik, laik, Cumhuriyetimiz tehlikededir. Başkanlık sistemin Türkiye’yi bölünmeye götürür. Tüm bu nedenlerle başkanlık sistemi adı altında önümüz konan tuzağa karşı halkımızı uyarmayı görev biliyoruz.”

Eğitim İş

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 5 Aralık 2016 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. AACanli

  Akar: "TSK unsurlarının eğitim iş birliği ve danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya’daki dengeler önemli oranda değişti."

 1. temavakfi

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Balparmak iş birliği ile ‘Arılar Varsa Yarınlar Var’ projemiz kapsamında hazırladığımız v… https://t.co/QnJgxRu1kz

 1. TCglaykl

  RT @ethemfahri: @mywayTurkey 140 Bin imam ne iş yapıyor..? Geçtik MEB ne işe yarar. Ögretmen sendikaları..? Laik eğitim içine ettiniz, yet…

 1. cokozelegitimci

  RT @olcndrmsd: #ÖzelEgitimAlanınaDokunma Özel eğitim işsizlerin iş bulma kapısı değildir olmamalıdır. O kadar bu mesleği yapmak istiyorsanı…

 1. BA_Works

  “Virtual IIBA® CBAP® Uluslararası İş Analisti Eğitimi”miz, 17-18-19 Haziran tarihlerinde online ve interaktif forma… https://t.co/2wjTE1WOut

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5