» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…

A+  A- Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu üyeliğinden Eğitim Sen’e…

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Ömer Arslan Eğitim İş‘i eleştiren bir açıklama yapmış ve sendikasından istifa ettiğini açıklamıştı. Arslan, yaptığı açıklamada Eğitim İş’i son dönemde mücadele örgütü olmaktan uzaklaşmakla eleştirmişti.

Ömer Arslan “Çıkarılan KHK’lar karşısındaki tepkisizlik ve hukuksuz bir şekilde açığa alınan üyelere sahip çıkamama, dayanışma anlamına da gelen örgütlülükle ne derece uyuşmaktadır? Genel başkan hukuksuz açığa almalar karşısında bakan yardımcısına çıkıp “Bizim içimizde varsa bize bildirin sizden önce biz gereğini yaparız” mealinde konuşmalar yapamaz. Bu yüz yıllık eğitim emekçilerinin mücadelesine ve başta Fakir Baykurt olmak üzere mücadele önderlerine ihanettir.” açıklamasını yapmıştı.

Arslan, yaşanan süreçte OHAL’e, hukuksuz açığa alma ve ihraçlara karşı mücadele eden tek diri sendikal örgütün Eğitim Sen ve KESK olduğunu belirterek Eğitim Sen üyeliğini açıkladı.

Bu üyeliğe Eğitim İş cephesinden bireysel tepkiler olsa da henüz yetkili ağızlardan herhangi bir açıklama gelmedi.

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Ömer Arslan’ın Eğitim Sen üyeliğiyle ilgili yaptığı açıklama:

Bugün itibarı ile sendikal mücadeleyi Eğitim Sen üyesi olarak sürdüreceğim.

Bugün demokrasiyi tamamen yok etmek isteyenler tek diri sendikal örgüt olarak Eğitim Sen’i ve KESK’i gördüklerinden tüm ana ve yan güçleri ile Eğitim Sen ve KESK’e yüklenmektedirler. Çünkü Eğitim Sen ve KESK biterse sendika diye hiçbir örgütün kalmayacağını iyi bilmektedirler.

Bugün Eğitim Sen ve KESK’e saldıranlar bunu ne kadar iyi biliyorsa, anti faşist demokrasi mücadelesine inananlar da çok iyi bilmektedir. Bu süreçte OHAL’e, hukuksuz açığa alma ve ihraçlara karşı meşru her zeminde fiilen mücadele eden tek sendika Eğitim Sen ve KESK’tir ne yazık ki. Ne yazık ki derken gönlümüz keşke diğer sendikaların da asgari görevi olan hukuksuzluklara karşı mücadele etmesini temenni ettiğimi kast ediyorum.

Bugün içinde bulunduğumuz koşullar demokratik bir ortam sağlanmadan hiçbir sendikal mücadelenin yürütülemeyeceği gerçeğidir. Bu bağlamda demokrasi mücadelesi yürüten örgütlere omuz vermenin tarihsel bir sorumluluk olduğu inancındayım.

omer-arslan

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 6 Aralık 2016 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. AACanli

  Akar: "TSK unsurlarının eğitim iş birliği ve danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya’daki dengeler önemli oranda değişti."

 1. temavakfi

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Balparmak iş birliği ile ‘Arılar Varsa Yarınlar Var’ projemiz kapsamında hazırladığımız v… https://t.co/QnJgxRu1kz

 1. bjklozkan1

  @Richard6645 @loriana1881 @drfahrettinkoca Ulan it köylü dediğin adam gerek eğitim düzeyiyle gerekse iş adamı olma… https://t.co/sWQIt9AW01

 1. metinkarahan74

  @mywayTurkey Öğretmene angarya iş yaptırılamaz. Hiç bir amir de angarya iş yükleyemez. Ben yaptırmam. Kanun net...… https://t.co/4Ky8M1uvDo

 1. oxygenturkey

  İş hayatında COVID-19’un psikolojik etkilerini yönetebilmek için neler yapılabilir? Psikolog Ozanser Uğurlu tarafın… https://t.co/y3KUo1oQqh

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6