Eğitim Sen’den Öğrencilere Bilim Dergisi

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında, Köy Enstitülerinin kuruluşunun 70. yılı anısına Çaycuma’daki tüm okulların kütüphaneleri ile ilçedeki kütüphanelere 20 bini aşkın kitap ve bilimsel dergiyi öğrencilere ücretsiz ulaştıran Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından okulların açılmasıyla birlikte TÜBİTAK’a ait toplam 40 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergisi öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında, Köy Enstitülerinin kuruluşunun 70. yılı anısına Çaycuma’daki tüm okulların kütüphaneleri ile ilçedeki kütüphanelere 5 bin 350 adet kitap ile TÜBİTAK’a ait toplam 17 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergilerini Çaycuma, Devrek ve Gökçebey’deki tüm öğrencilere ücretsiz ulaştıran Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği, 2010-2011 eğitim öğretim yılının başlangıcında bu sefer 40 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergisini öğrencilere dağıttı. Dergilerden 20 bini Çaycuma’daki tüm öğrencilere dağıtılırken kalan 20 bini ise; Zonguldak ve ilçeleri, Bartın Kurucaşile’deki okullar ile Bursa Yıldırım Şehit Jandarma Er Selahattin Çırak İlköğretim Okulu ve Karaman Ayrancı YİBO’ya gönderildi.

Bilimsel eğitimi önemseyen bir sendika olarak, öğrencilerin özellikle de köy ve kasabalarda okuyan öğrencilerin bilimsel içerikli yayınlarla buluşmasını amaçladıklarını belirten Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol; “Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği ve TÜBİTAK işbirliği ile TÜBİTAK Popüler Bilim yayınlarına ait Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergilerini okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ikinci kez ücretsiz ulaştırdık. Dergilerin dağıtımı için Kaymakamlıktan olur aldık. Özellikle Meraklı Minik ve Bilim Çocuk Dergileri çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizden oldukça olumlu tepkiler alıyoruz. Okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklara da Meraklı Minik Dergi’sini ulaştırmak için çalışma yürütüyoruz.” dedi.

Sendika olarak, bu tür yayınların öğrencilere ulaşması için bundan sonra da çalışmalarının olacağını belirten Akyol; başta TÜBİTAK olmak üzere, dergilerin Çaycuma’ya getirilmesine katkı sunan Ankara Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Karakuş ile dernek yönetim kurulu üyesi Sare Ateş, dergilerin Bartın Kurucaşile, Bursa ve Karaman’a ulaşmasını sağlayan Aras Kargo Çaycuma Şubesi ve Bağlam Rehabilitasyon Merkezi ile dergilerin dağıtımı için Öğüt Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği deposunu kullanıma açan Diş Hekimi Metin Öğüt’e teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.