» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Sen Alanlara Çıkıyor

A+  A- Eğitim Sen Alanlara Çıkıyor

Eğitim Sen yarın alanlarda olacak.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) kamusal, bilimsel, demokratik, laik ve anadilinde eğitim hakkına yönelik talepleri için 23 Kasım cumartesi günü Ankara`da kitlesel basın açıklaması yapacak.

Eyleme ataması yapılmayan öğretmenlerin de atama talebiyle katılacağı öğrenildi.

Eğitim Sen’in “Yarın Mesleğimize, Onurumuza, Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin 10.00’da Tandoğan’dayız!” başlıklı basın açıklaması aşağıdadır.

Basın Açıklaması;

“Milyonlarca çocuğumuzu, öğretmenimizi ve velilerimizi ilgilendiren eğitimle ilgili birileri kapalı kapılar arkasında pazarlıklar yapıyor, pastadan kimin daha büyük pay alacağının kavgasını veriyor.

Onların kavgası rant kavgası; bizim kavgamız eşit, parasız, bilimsel, demokratik eğitim hakkı kavgası!

Onların kavgası, yok sayma kavgası; bizim kavgamız pedagoji biliminin ve en temel insan hakkı olan anadilinde eğitim kavgası!

Onların kavgası, karma eğitimi ortadan kaldırma kavgası; bizim kavgamız, gericiliğe karşı “KIZLI-ERKEKLİ”, bilimsel, kamusal eğitim kavgası!

Onların kavgası, öğretmenleri ‘ücretli köleler‘ olarak güvencesizliğe mahkum etme kavgası; bizim kavgamız, tüm öğretmenlere kadrolu atama, güvenceli çalışma kavgası!

Onların kavgası, 4+4+4 ile birlikte çocuk işçiliğini ve çocuk gelinleri büyütme kavgası; bizim kavgamız, çocuklarımızı karanlığa teslim etmeme kavgası!

Yarın herkes susacak eğitim ve bilim emekçileri, öğrenciler ve veliler konuşacak!

Yarın Haziran Direnişi‘nin umudu ve coşkusuyla saat: 10.00‘da Tandoğan‘da buluşuyoruz!”

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 22 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Sen Alanlara Çıkıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. _aliyalcin_

  Eğitim-Bir-Sen İstanbul 1 No'lu Şubemizin Esenler'de organize ettiği "Teşkilat Buluşması" programında üyelerimizle… https://t.co/5PKocZyDSJ

 1. avhamzadag

  Eğitim-Bir-Sen'in düzenlediği Bağcılar buluşmasından... https://t.co/kVoFlpoEeO

 1. mehmetcinar44

  Eğitim Bir- Sen Malatya Şube Başkanı Sn. Hüseyin Söylemez ve Yönetimine bu nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. https://t.co/YxkHIM8Dgi

 1. sueroz2

  RT @bianet_org: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ortaöğretim modeli ile ilgili Eğitim Sen'den açıklama: "Ortaöğretim tasa…

 1. bianet_org

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ortaöğretim modeli ile ilgili Eğitim Sen'den açıklama: "Ortaöğre… https://t.co/edge2Ldkfo

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2