Eğitim Sen Alanlara Çıkıyor

Eğitim Sen yarın alanlarda olacak.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) kamusal, bilimsel, demokratik, laik ve anadilinde eğitim hakkına yönelik talepleri için 23 Kasım cumartesi günü Ankara`da kitlesel basın açıklaması yapacak.

Eyleme ataması yapılmayan öğretmenlerin de atama talebiyle katılacağı öğrenildi.

Eğitim Sen’in “Yarın Mesleğimize, Onurumuza, Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin 10.00’da Tandoğan’dayız!” başlıklı basın açıklaması aşağıdadır.

Basın Açıklaması;

“Milyonlarca çocuğumuzu, öğretmenimizi ve velilerimizi ilgilendiren eğitimle ilgili birileri kapalı kapılar arkasında pazarlıklar yapıyor, pastadan kimin daha büyük pay alacağının kavgasını veriyor.

Onların kavgası rant kavgası; bizim kavgamız eşit, parasız, bilimsel, demokratik eğitim hakkı kavgası!

Onların kavgası, yok sayma kavgası; bizim kavgamız pedagoji biliminin ve en temel insan hakkı olan anadilinde eğitim kavgası!

Onların kavgası, karma eğitimi ortadan kaldırma kavgası; bizim kavgamız, gericiliğe karşı “KIZLI-ERKEKLİ”, bilimsel, kamusal eğitim kavgası!

Onların kavgası, öğretmenleri ‘ücretli köleler‘ olarak güvencesizliğe mahkum etme kavgası; bizim kavgamız, tüm öğretmenlere kadrolu atama, güvenceli çalışma kavgası!

Onların kavgası, 4+4+4 ile birlikte çocuk işçiliğini ve çocuk gelinleri büyütme kavgası; bizim kavgamız, çocuklarımızı karanlığa teslim etmeme kavgası!

Yarın herkes susacak eğitim ve bilim emekçileri, öğrenciler ve veliler konuşacak!

Yarın Haziran Direnişi‘nin umudu ve coşkusuyla saat: 10.00‘da Tandoğan‘da buluşuyoruz!”

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.