» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Sen Kopya Var Dedi

A+  A- Eğitim Sen Kopya Var Dedi

Eğitim Sen KPSS’de kopya var dedi. Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu, KPSS sorularının bir dersanede yapılan deneme sınavı ile aynı olduğu, soruların sızdırıldığına ilişkin iddialara yazılı bir açıklama yayınlayarak, yeni bir sınav skandalı ile karşı karşıya olunduğunu duyurdu.

57 SORU AYNI İDDİASI

“Sendikamıza ulaşan bilgi ve iddialara göre, bugün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Genel Kültür Bölümü’nde sorulan 57 soru, bir dershanenin daha önce yapmış olduğu deneme sınavında sorulan soruların noktasına, virgülüne ve sıralamasına kadar aynıdır” denilen açıklamada, sendikaya ulaşan bilgiler ve kamuoyunda ortaya çıkan tartışmalar doğruysa gençlerin umutlarıyla oynanmış olacağına vurgu yapıldı.

“Gençlerin, iktidar ve cemaatin oyunlarına feda edilmesine göz yummayacağız”

Daha önce KPSS sorularının sızdırıldığını ve hemen ardından YGS’de şifre skandalının ortaya çıktığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere KPSS sorularının sızdırılması skandalının ardından ÖSYM başkanı değişmiş; ancak ÖSYM başkanının değişiminden hemen sonra YGS’de yaşanan skandal göstermiştir ki başkanlar değişse de iktidar ve cemaat işbirliği ile gençlerimizin umutları ve gelecekleri ile oynanmaya devam edilmiştir. Bugün yaşanan da bu işbirliğin devam ettiğini ve gençlerimizin geleceklerinin yok sayıldığını göstermektedir.

Bilinmelidir ki sendikamız Eğitim Sen, konuya ilişkin araştırmalarına devam edecek, gençlerimizin iktidar ve cemaatin oyunlarına feda edilmesine göz yummayacaktır.”

EĞİTİM BİR SEN KOPYA YOK DEMİŞTİ

Eğitim Bir Sen KPSS’de kopya yok, iddiaların dile getirilmesi doğru değil demişti. İlgili haber için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 11 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Sen Kopya Var Dedi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. PrenSedEden

    Sınavlarda hâlâ, taksonominin 1. basamağından bilgi sorusu sorduğumuz için, öğrenciler uzaktan eğitim dersi sınavla… https://t.co/RJQPH5iXpp

  1. ceylanyr1

    Uzaktan eğitim kopya nasıl çekilir videoları izliyorsan sen dahisin

  1. IlhanSesli

    Bu nasıl bir iş yazıklar olsun yalanın ahlaksızlığın yeni adı pozitif ayırımcılık mı oldu şimdide sen kopya çeken ö… https://t.co/rDPTcYJYGo

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9