Eğitim Sen: Öğretmene Saldırıyı Kınıyoruz!

Eğitim Sen Çorum Şubesi, Çorum Albayrak İlkokulu İş Yeri Temsilcisi öğretmen Sultan Soylu’nun bir veli tarafından darp edildiğini belirterek konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Eğitim Sen’in açıklaması;

Eğitim emekçilerine yönelik saldırılar artarak devam ediyor. Bu saldırılardan sonuncusunu Çorum Albayrak İlkokulu İş Yeri Temsilcimiz 36 yıllık öğretmen Sultan Soylu yaşadı. Bir öğrenci geç kaldığı için, veliye “Neden geç kaldınız?” diye soran Sultan Soylu, veli tarafından darp edildi.

Soylu’ya yönelik ağır hakaretlerde bulunan veli bununla da yetinmeyip okulun rehber öğretmenine de benzer bir saldırıda bulundu.

Okul idarecilerinin önünde okul koridorunda fiili saldırıya maruz kalan üyemiz darp raporu aldı ve karakola giderek olayın faili hakkında şikayetçi oldu.

Çorum Şubemiz, üyemiz Sultan Soylu’ya destek olmak için, öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve toplumsal şiddete karşı bugün Albayrak İlkokulu önünde basın açıklaması yaptı.

Çorum Şube Başkanımız Mehmet Öztürk, yaptığı açıklamada, bu saldırıların, MEB Bakanı’nın öğretmenler için “Haftada 15 saat çalışıyorlar, 2 ay tatil yapıyorlar, öğretmenlerde kalite yok, öğretmenlere itibar kazandıracağız” açıklamalarından ve AKP hükümetinin öğretmenleri toplum gözünde itibarsızlaştırmaya yönelik politikalarından bağımsız düşünülemeyeceğini söyledi.

Soylu’ya yapılan saldırıyı kınayan Öztürk, “Bu saldırıyı sadece buradaki arkadaşımıza değil, tüm eğitim emekçilerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Olayın takipçisi olacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.