» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Sen: Öğretmene Saldırıyı Kınıyoruz!

A+  A- Eğitim Sen: Öğretmene Saldırıyı Kınıyoruz!

Eğitim Sen Çorum Şubesi, Çorum Albayrak İlkokulu İş Yeri Temsilcisi öğretmen Sultan Soylu’nun bir veli tarafından darp edildiğini belirterek konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Eğitim Sen’in açıklaması;

Eğitim emekçilerine yönelik saldırılar artarak devam ediyor. Bu saldırılardan sonuncusunu Çorum Albayrak İlkokulu İş Yeri Temsilcimiz 36 yıllık öğretmen Sultan Soylu yaşadı. Bir öğrenci geç kaldığı için, veliye “Neden geç kaldınız?” diye soran Sultan Soylu, veli tarafından darp edildi.

Soylu’ya yönelik ağır hakaretlerde bulunan veli bununla da yetinmeyip okulun rehber öğretmenine de benzer bir saldırıda bulundu.

Okul idarecilerinin önünde okul koridorunda fiili saldırıya maruz kalan üyemiz darp raporu aldı ve karakola giderek olayın faili hakkında şikayetçi oldu.

Çorum Şubemiz, üyemiz Sultan Soylu’ya destek olmak için, öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve toplumsal şiddete karşı bugün Albayrak İlkokulu önünde basın açıklaması yaptı.

Çorum Şube Başkanımız Mehmet Öztürk, yaptığı açıklamada, bu saldırıların, MEB Bakanı’nın öğretmenler için “Haftada 15 saat çalışıyorlar, 2 ay tatil yapıyorlar, öğretmenlerde kalite yok, öğretmenlere itibar kazandıracağız” açıklamalarından ve AKP hükümetinin öğretmenleri toplum gözünde itibarsızlaştırmaya yönelik politikalarından bağımsız düşünülemeyeceğini söyledi.

Soylu’ya yapılan saldırıyı kınayan Öztürk, “Bu saldırıyı sadece buradaki arkadaşımıza değil, tüm eğitim emekçilerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Olayın takipçisi olacağız.” dedi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 8 Haziran 2016 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Sen: Öğretmene Saldırıyı Kınıyoruz!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. EFE355

  RT @twett_yazarr: @ziyaselcuk O kadar öğretmen darp edildi hatta öldürülen var bir kılını kıpırdatmadın iktidara yarancam diye yapmadığın k…

 1. twett_yazarr

  @ziyaselcuk O kadar öğretmen darp edildi hatta öldürülen var bir kılını kıpırdatmadın iktidara yarancam diye yapmad… https://t.co/Lq4R1RqOMI

 1. Necati39101284

  @ziyaselcuk sayın başkanım size bir sorum var devlet okulunda okul müdürü ve öğretmen ler maaş almiylarmi alıyorlar… https://t.co/kK5MD8vC2k

 1. Betbek_

  RT @kamudanhaber: Öğretmen, Hemşireyi darp etti. https://t.co/EkN9lYTfxK @kamudanhaber aracılığıyla

 1. SeyitUsta9

  RT @gazetehayir: 🤚 Çocuklara Dokunmayın ⚡ Çankırı'nın Yapraklı ilçesindeki bir okulda, 19 Mayıs töreni sırasında birbiriyle şakalaştıkları…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5