» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Grevde

A+  A- Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Grevde

Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen ortak greve gidiyor. Sendikalar, kamuoyunda büyük tepki uyandıran Milli Eğitim Temel Kanunu`nda yapılmak istenen değişikliklerle ilgili olarak greve çıkacaklarını açıkladı.

Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılmak istenen değişikliklerle başta sendikalar olmak üzere tüm kesimlerin tepkisini toplamıştı.

Türk Eğitim Sen “insanlık dışı uygulamalara, zulümlere, kul hakkı yiyenlere dur demek için” üretimden gelen gücünü kullanarak greve çıkacağını açıkladı.

Eğitim Sen de eğitim sistemini yeni bir kaosun beklediğini belirterek ve kamu kaynaklarının özel okullara aktarılmasının amaçlandığını iddia ederek Milli Eğitim Temel Kanunu`nu protesto edeceklerini açıkladı.

Grev; 26 Şubat Çarşamba…

Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen 26 Şubat Çarşamba günü üretimden gelen gücünü kullanarak greve gidecek.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen üyeleri 26 Şubat Çarşamba günü iş yerlerine gitmeyecek.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen grevle ilgili açıklamayı 25 Şubat Salı saat 12.00’de yapacak ve bu açıklama greve çağrı niteliği taşıyacak.

DUYURU

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, düzenleyecekleri basın toplantısıyla, son çıkarılacak Milli Eğitim Temel Kanunu`na karşı, 26 Şubat Çarşamba günü ülke genelinde grev yapılacağını deklare ederek, yapılacak greve tüm eğitim ve bilim emekçilerini davet edeceklerdir.

Basın Toplantısı Tarihi: 25 Şubat Salı
Saat: 12.00
Yer: İstanbul Tabip Odası
Türkocağı Cad.No:9
Kat 2-3 Cağaloğlu /İstanbul

Memur Greve Çıkabilir mi? Ceza Verilir mi?

“Greve Katılana Ceza Verilemez”

Eğitim İş de Grevde

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 24 Şubat 2014 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Grevde" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. sulbay38

    @omf_surgeon @fatihportakal Ülkemizde olan maddi manevi tüm olumsuzluklarda Chp'nin payı %99. #ODTÜBoykot neden Chp… https://t.co/QE3KUAWFug

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7