Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Grevde

Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen ortak greve gidiyor. Sendikalar, kamuoyunda büyük tepki uyandıran Milli Eğitim Temel Kanunu`nda yapılmak istenen değişikliklerle ilgili olarak greve çıkacaklarını açıkladı.

Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılmak istenen değişikliklerle başta sendikalar olmak üzere tüm kesimlerin tepkisini toplamıştı.

Türk Eğitim Sen “insanlık dışı uygulamalara, zulümlere, kul hakkı yiyenlere dur demek için” üretimden gelen gücünü kullanarak greve çıkacağını açıkladı.

Eğitim Sen de eğitim sistemini yeni bir kaosun beklediğini belirterek ve kamu kaynaklarının özel okullara aktarılmasının amaçlandığını iddia ederek Milli Eğitim Temel Kanunu`nu protesto edeceklerini açıkladı.

Grev; 26 Şubat Çarşamba…

Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen 26 Şubat Çarşamba günü üretimden gelen gücünü kullanarak greve gidecek.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen üyeleri 26 Şubat Çarşamba günü iş yerlerine gitmeyecek.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen grevle ilgili açıklamayı 25 Şubat Salı saat 12.00’de yapacak ve bu açıklama greve çağrı niteliği taşıyacak.

DUYURU

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, düzenleyecekleri basın toplantısıyla, son çıkarılacak Milli Eğitim Temel Kanunu`na karşı, 26 Şubat Çarşamba günü ülke genelinde grev yapılacağını deklare ederek, yapılacak greve tüm eğitim ve bilim emekçilerini davet edeceklerdir.

Basın Toplantısı Tarihi: 25 Şubat Salı
Saat: 12.00
Yer: İstanbul Tabip Odası
Türkocağı Cad.No:9
Kat 2-3 Cağaloğlu /İstanbul

Memur Greve Çıkabilir mi? Ceza Verilir mi?

“Greve Katılana Ceza Verilemez”

Eğitim İş de Grevde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.