» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Sen’e 4-4’lük Engelleme

A+  A- Eğitim Sen’e 4-4’lük Engelleme

Eğitim Sen 15 Eylül‘de Ankara’da yapacağı “4+4+4’e Hayır” mitingi için ülkenin dört tarafından yürüyüş kollarıyla yola çıktı. Diyarbakır’dan yola çıkan yürüyüş koluna polis saldırdı.

16 kişinin gözaltına alındığı ve polisin öğretmenlere biber gazıyla müdahale ettiği olaylarla ilgili olarak Eğitim Sen Genel Merkezi‘nin yaptığı açıklama haberimizin devamındadır.

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu`nun `Gözaltına alınan MYK Üyemiz Mustafa Ecevit’in ve Diğer Arkadaşlarımızın Derhal Serbest Bırakılmasını İstiyoruz!` başlıklı açıklama metnidir.

Sendikamızın, 4+4+4 uygulamasına karşı görüşlerini dile getirmek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla ülke çapında kollar halinde başlattığı yürüyüşün Diyarbakır koluna güvenlik güçleri tarafından saldırıda bulunulmuştur.

Güvenlik güçlerinin yürüyüşü engelleme girişimlerine karşı oturma eylemi yapan Eğitim Sen`lilere biber gazıyla müdahale edilmiş ve MYK üyemiz Mustafa Ecevit ve Diyarbakır Şube Başkanımız Kasım Birtek‘in de aralarında bulunduğu üyelerimiz Hikmet Korkmaz, İbrahim Çiçek, Kenan Kahraman, Ali Haydar Yıldız, Abdulsamet Zorlu, İrfan Deniz, Nihat Akgöl, Şenol Aslan, Siraç Çelik, Remzi İritaş, Mustafa Can, BES şube yöneticileri Murat Çelik ve Ekrem Uçar, SES Şube Sekreteri Ramazan Kaval gözaltına alınmıştır.

Demokratik hakkımızı kullanarak başlattığımız barışçıl yürüyüşümüze yapılan bu saldırı, hükümetin, eğitim sistemimiz, çocuklarımız ve ülke geleceğimiz açısından son derece zararlı sonuçlar verecek olan 4+4+4 uygulamasındaki anlamsız ısrarının ve demokratik barışçıl bir yürüyüşe bile ne kadar tahammülsüz olduğunun bir göstergesidir. Bu saldırının birinci dereden sorumluları, sendikamızı 4+4+4‘e karşı sürdürdüğü mücadelede kararlı olan sendikamızı hedef gösteren Başbakan Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer‘dir.

Bu yaklaşımı kınıyor ve arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Eğitim Sen Genel Merkezi

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 11 Eylül 2012 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Sen’e 4-4’lük Engelleme" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. _aliyalcin_

  Eğitim-Bir-Sen Ankara 6 No'lu Şube Başkanımız Uğur Kolsuz'un oğlu Muhammet Enes'in düğününe şahitlik ettik.Allah ik… https://t.co/EaubZfsmrd

 1. _aliyalcin_

  Eğitim-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanlarımızla Hac farizasını yerine getiren İstanbul İl Milli Eğt.Md.Ö.Faruk Yelkenc… https://t.co/FS4uNMvxtt

 1. BirGun_Gazetesi

  Eğitim Sen Genel Başkanı Aydoğan: Yeni bir rejim inşası eğitim sistemi üzerinden yapılıyor https://t.co/O58cXEtKSO https://t.co/wQRk55Vf2W

 1. bilind_reshvan

  RT @muslumfr: @ameddicleT Ulusal birlık sağlandı siz gidin eğitim sen KESK ile ulusal kongre yapın 😁😁

 1. H4LDUNBUR4K

  RT @GencEKSEN: KERKÜK TÜRK YURDUDUR! Eksen Eğitim Sen Genel Merkezi. https://t.co/25z75pH0DM

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6