Eğitim Söz Sen’den BT Eylemi

Eğitim Söz Sen Bt öğretmenleri için 9 Nisan’da MEB önünde basın açıklaması yapacak.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri talepleriyle ilgili olarak bir çok girişimde bulunmuş fakat bugüne kadar sorunlarıyla ilgili herhangi bir adım atılmamıştı.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin adına Eğitim Söz Sen’in dile getirdiği temel talepler aşağıda aktarılmıştır;

1. Bilişim Teknolojileri Dersinin 4,5,6,7,8 sınıflarda zorunlu olarak okutulması ders saat sayının 2 saat olarak belirlenmesi not ile değerlendirilmesini, liselerde ders saatlerinin düzeltilmesini istiyoruz.

2. Büyük emekler ve paralar harcanarak tüm okullarımızda bulunan ve yaklaşık 5 senedir yenilenmeyen Bilişim Teknolojileri Sınıflarının yenilenmesini istiyoruz.

3. Öğretmenlik mesleğinde birlikteliğin sağlanması ve çalışma barışının bozulmaması için Sözleşmeli Öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesini verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.

4. Okullarda Formatörlük Uygulaması yapılacaksa bunun bir esas ve usule bağlanmasını isteğe bağlı olmasını çalışma esaslarının bakanlık tarafından yapılmasını istiyoruz.

5. Okullarda uygulanan Bilişim Teknolojileri ders müfredatının yeniden belirlenmesi bu konuda uzman kişilere danışılarak yapılmasını yeni bir plan ve programlara gidilmesini istiyoruz

Yapılacak Eylemle ilgili bilgiler

9 Nisan 2011 / Cumartesi
Ankara Milli Eğitim Bakanlığı önü / ANKARA
Saat : 12:30

2 thoughts on “Eğitim Söz Sen’den BT Eylemi

  1. Değerli meslektaşlarım milli eğitim bakanlığının bize bakış açısını söylemek isitiyorum. Stajyer Öğretmenler için hazırlatdıkları “Hoş Geldin Öğretmenin” kitabının 65. sayfasında Seçmeli derslerden bahsediliyor ve bir paragraf bilişim teknolojilerine ayırıp şu ibareleri kullanmışlar. Sırf okullarda Bt sınıfları var diye yıllardır bilgisayar dersinin seçildiğini, çokta gerekli olmadığını ve sadece köy ve varoş okullardaki öğrencilerin bu dersten zevk aldığını şehir merkezinde tartışılabilir olduğunu bildirmişler. Ek ders kaygısı yüzünden bu dersin seçildiğini eklemişler.Daha diyecek bişi bulamıyorum.

  2. artık sesimiz duyulsun..yeni öğretmenim ama 3 senede mesleğimden soğudum..4-5.sınıflarda dersimiz kaldırıldı dersimiz 6-7-8 de zaten seçmeli..seçilmezse dersimiz olmayacak..notumuz yok..zorunlu formatör yapılıyoruz..formatör olarak8.30-17.30 a kadar okulda tutuluyoruz zorunlu olarak memur gibi..müdür yardımcısının altında çalışıyoruz ..öğretmen değil tamirciyiz okullarda….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.