» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Eğitim Söz Sen’den BT Eylemi

A+  A- Eğitim Söz Sen’den BT Eylemi

Eğitim Söz Sen Bt öğretmenleri için 9 Nisan’da MEB önünde basın açıklaması yapacak.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri talepleriyle ilgili olarak bir çok girişimde bulunmuş fakat bugüne kadar sorunlarıyla ilgili herhangi bir adım atılmamıştı.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin adına Eğitim Söz Sen’in dile getirdiği temel talepler aşağıda aktarılmıştır;

1. Bilişim Teknolojileri Dersinin 4,5,6,7,8 sınıflarda zorunlu olarak okutulması ders saat sayının 2 saat olarak belirlenmesi not ile değerlendirilmesini, liselerde ders saatlerinin düzeltilmesini istiyoruz.

2. Büyük emekler ve paralar harcanarak tüm okullarımızda bulunan ve yaklaşık 5 senedir yenilenmeyen Bilişim Teknolojileri Sınıflarının yenilenmesini istiyoruz.

3. Öğretmenlik mesleğinde birlikteliğin sağlanması ve çalışma barışının bozulmaması için Sözleşmeli Öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesini verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.

4. Okullarda Formatörlük Uygulaması yapılacaksa bunun bir esas ve usule bağlanmasını isteğe bağlı olmasını çalışma esaslarının bakanlık tarafından yapılmasını istiyoruz.

5. Okullarda uygulanan Bilişim Teknolojileri ders müfredatının yeniden belirlenmesi bu konuda uzman kişilere danışılarak yapılmasını yeni bir plan ve programlara gidilmesini istiyoruz

Yapılacak Eylemle ilgili bilgiler

9 Nisan 2011 / Cumartesi
Ankara Milli Eğitim Bakanlığı önü / ANKARA
Saat : 12:30

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 7 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "Eğitim Söz Sen’den BT Eylemi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. computerteacher

    Değerli meslektaşlarım milli eğitim bakanlığının bize bakış açısını söylemek isitiyorum. Stajyer Öğretmenler için hazırlatdıkları “Hoş Geldin Öğretmenin” kitabının 65. sayfasında Seçmeli derslerden bahsediliyor ve bir paragraf bilişim teknolojilerine ayırıp şu ibareleri kullanmışlar. Sırf okullarda Bt sınıfları var diye yıllardır bilgisayar dersinin seçildiğini, çokta gerekli olmadığını ve sadece köy ve varoş okullardaki öğrencilerin bu dersten zevk aldığını şehir merkezinde tartışılabilir olduğunu bildirmişler. Ek ders kaygısı yüzünden bu dersin seçildiğini eklemişler.Daha diyecek bişi bulamıyorum.

  2. bilişim öğretmeni

    artık sesimiz duyulsun..yeni öğretmenim ama 3 senede mesleğimden soğudum..4-5.sınıflarda dersimiz kaldırıldı dersimiz 6-7-8 de zaten seçmeli..seçilmezse dersimiz olmayacak..notumuz yok..zorunlu formatör yapılıyoruz..formatör olarak8.30-17.30 a kadar okulda tutuluyoruz zorunlu olarak memur gibi..müdür yardımcısının altında çalışıyoruz ..öğretmen değil tamirciyiz okullarda….

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5