» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

EK ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

A+  A- EK ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı 4 Haziran 2010 tarihinde 10 bin öğretmen atama sonuçlarını açıklayacağını ilan etti. En çok merak edilen soru, boşalan sözleşmeli pozisyonlara ne zaman görevlendirme yapılacağı idi. MEB, daha önce yaptığı bir basın açıklamasında belirttiği üzere sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapacağını açıkladı ve buna ilişkin takvimi Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesine koydu.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre önce sözleşmeli öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirme suretiyle atamaları yapılacaktır. Buna ilişkin başvurular 15-23 Haziran 2010 tarihleri arasında alınacak.

MEB, sözleşmeli öğretmen olarak çalışanların özür durumu yer değiştirme sonuçlarını açıkladıktan sonra, 10 bin öğretmen atamasında boş kalan sözleşmeli pozisyonlar için kılavuz yayımlayacak. Duyuruda kılavuz yayınlama tarihi “26 Haziran tarihine kadar” olarak belirtilmiş. Boşa kalan sözleşmeli öğretmen pozisyonlarına ise 30 Haziran ile 7 Temmuz arasında başvuru alınacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN
ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YAZ TATİLİ DÖNEMİ YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

YAZ TATİLİ Duyuru Yapılması / Kılavuzun Yayımlanması 11 Haziran 2010
Tarihine Kadar
Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci 15 – 23 Haziran 2010
Saat: 17.00
Görevlendirmelerin Yapılması ve Görevlendirme Onaylarının
Gönderilmesi

Tebliğ ve İlişik Kesme İşlemlerinin Tamamlanması

25 Haziran 2010

14 Ağustos 2010

GÖREVLENDİRME TAKVİMİ

TEMMUZ Duyuru Yapılması / Kılavuzun Yayımlanması 26 Haziran 2010
Tarihine Kadar
Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci 30 Haziran – 07 Temmuz 2010
Saat: 17.00
Görevlendirmelerin Yapılması, Sonuçların Açıklanması ve
Görevlendirme Onaylarının Gönderilmesi

Göreve Başlama

09 Temmuz 2010

Ağustos 2010
Atama Döneminde Atananlarla
Birlikte

NOT: 1- Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr adresinden  alınacaktır.
2- 2008 ve 2009 KPSSP10 sonuçlarına göre alan bazında belirlenecek taban puan ve üstündeki
puanlar geçerli olacaktır.
3- Boş pozisyonlar ölçüsünde, ihtiyaca göre il millî eğitim müdürlüklerince belirlenecek alanlardan
sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

Kaynak: memurlar.net
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 23 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "EK ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4