» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Elektronik Kelepçeyle YGS’ye Alınmadı

A+  A- Elektronik Kelepçeyle YGS’ye Alınmadı

Samsun’da elektronik kelepçesi bulunduğu için YGS’ye alınmadığını öne süren 24 yaşındaki Emre Atmaca, “Aylardır hazırlandığım sınava beni almadılar. Mağdur edildim. Geleceğimle oynandı. Ben şimdi ne yapacağım?” dedi.

Samsun’da Spor Lisesi mezunu Emre Atmaca, 4 ay önce Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde karıştığı kavga nedeniyle Denetimli Serbestlik Yasası gereğinde elektronik kelepçe takılarak serbest bırakıldı. Aylardan bu yana hazırlandığı sınav için 2 milyon 7 bin 685 kişi gibi dün Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde sınava girmek için gitti. Üst aramasında üzerinde elektronik cihaz olduğu gerekçesiyle görevliler tarafından sınava alınmadığını öne sürdü. Yapılan itirazlar üzerine görevliler ÖSYM yetkililerine ulaştı. Buradan da olumsuz yanıt alınınca Emre Atmaca, aylardır hazırlandığı YGS’ye giremedi. Bu duruma tepki gösteren Atmaca, şöyle dedi:

“Üst aramasında üzerimde devletin bana vermiş olduğu elektronik kelepçe yüzünden YGS sınavına alınmadım. Yetkililer, Ankara ÖSYM ile iletişime geçtiler ve ‘Kesinlikle sınava almayın’ dedi. Oysa, ÖSYM şartlarında kesinlikle elektronik kelepçe ile ilgili bir uyarı bulunmamaktır. Aklımın ucundan dahi geçmediği bir nedenden dolayı aylardır bu sınav için çalıştığım okuma hürriyetim elimden alınmıştır. Mağdur edildim.”

Bu sınav için 6 ay geceli gündüzlü çalıştığını ve Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu’na girmeyi hedeflediğini dile getiren Emre Atmaca, şöyle devam etti:

“Sınava alınmayarak eğitim hakkımın gasp edildiğini düşünüyorum. Bundan sonra sınava girecek arkadaşlarım en azından bilgilendirilmiş olur. ÖSYM’nin sitesinde elektronik kelepçe ile ilgili bir genelge yok. Bu sınav benim son şansımdı.”hürriyet eğitim

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 24 Mart 2014 tarihinde eklenmiştir. "Elektronik Kelepçeyle YGS’ye Alınmadı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6