» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Emek Gençliği’nden Başbakana Tepki

A+  A- Emek Gençliği’nden Başbakana Tepki

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın grup konuşmasında döktüğü gözyaşlarını ‘timsah gözyaşları’ olarak niteleyen Denizli Emek Gençliği üyeleri AKP il binası önünde eylem yaptı. Candoğan Parkı’ndan yürüyüşe başlayan Emek Gençliği üyeleri eylemde sık sık “Faşizme Ölüm Halka Hürriyet” ve “AKP’den hesabı emekçiler soracak” sloganlarını attı. 12 Eylül’de hem darbe anayasasına hem de AKP anayasasına karşı olduklarını, ABD emperyalizminin gölgesinde demokratik bir anayasa yapılamayacağını vurgulayan Emek Gençliği üyeleri AKP Denizli İl Binası önüne kadar yürüdü.

Burada basın açıklamasını okuyan Denizli Emek Gençliği İl Yöneticisi Senem Aydın, Diyarbakır’da “Çocuk da olsa kadın da olsa güvenlik güçlerimiz gereğini yapacaktır” diyen Başbakanın 12 Eylül darbecilerinden farklı bir zihniyette olmadığını belirterek “Bağımsız ve demokratik bir Türkiye için; halkın ve gençlerin yapacağı demokratik bir anayasanın gerçekten çözüm olabileceğine inanıyoruz” diyerek referandumda AKP anayasasına ‘Hayır’ diyeceklerini belirtti.

‘GENÇLERİN ÖZLEMİNE CEVAP VERMİYOR’
Kocaeli Emek Gençliği de yaptığı basın açıklaması ile Başbakan’ı protesto etti. Basın açıklamasını okuyan Emek Gençliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Yalvaç, “Bizler Emek Gençliği olarak, Anayasada yapılan değişikliklerin hiçbirinin halkı uğruna yaşamını feda eden Erdal Eren gibi gençlerin özlemlerine cevap vermediğinin farkındayız. Anayasadaki ‘Değiştirilemez ilk dört madde’ değiştirilmeden, anadilde eğitim hakkı tanınmadan, YÖK kaldırılmadan, özgür, bilimsel, demokratik üniversite sağlanmadan, gerçek bir laisizm tanınmadan, kamu hizmetleri ve harcamaları arttırılmadan, siyasal ve sendikal örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılmadan 12 Eylül anayasasıyla hesaplaşmak mümkün değildir” dedi. (EVRENSEL)

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 26 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiştir. "Emek Gençliği’nden Başbakana Tepki" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5