» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Emir Komutayla Mitinge Davet

A+  A- Emir Komutayla Mitinge Davet

Adana Valiliği, Başbakan’ın katılımıyla yarın düzenlenecek miting için afiş yaptırıp, tüm okul binalarına astırırken, Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de 6 Ekim’de Ceyhan’da olacak Başbakan için tüm okullara “personel katılımının sağlanması” için yazı gönderdi.

Erdoğan’ın Adana mitingi için imamlardan sonra bir skandalda Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çıktı.

Tayyip Erdoğan’ın Adana’da yapacağı miting için cami imamları cuma hutbesinde AKP propagandası yapmıştı. Bu olaydan sonra bir şok belge daha ortaya çıktı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Adana Ceyhan’a yapacağı ziyaret için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara tüm öğretmen ve müdürlerin hükümet konağı önünde hazır bulunmasını içeren bir yazı gönderdi.

Tüm Personel Mitinge Katılacak

Başbakanın pazar günü Adana Sağlık Kampüsü’nün temel atma töreni nedeniyle yapacağı ziyaret öncesi Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara bir yazı göndererek müdür, müdür yardımcıları ve personelin törene katılmasını istedi. Adana’nın Ceyhan ilçesinde bulunan okullara ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Yaylacı’nın imzasıyla gönderilen yazıda okul müdürleri başta olmak üzere öğretmenleri de kapsayan bütün personele yapılacak törene katılım çağrısı yapıldı.

Başbakan Erdoğan’ın ilçeyi ziyareti sebebiyle okullara gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı: “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 6 Ekim Pazar günü Ceyhan’a gelecektir. Bu sebepten dolayı Pazar günü saat 14.00’te okulunuz müdür, müdür yardımcısı ve personelinin Hükümet Konağı önünde hazır bulunmaları hususunda; bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

GEZİ’YE SORUŞTURMA MİTİNGE ÇAĞRI

Çağrıyı kınadıklarını belirten Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Kamuran Karaca ise, “Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 6 Ekim günü Ceyhan’da olacak Başbakan için tüm okullara okul müdürü, müdür yardımcısı, öğretmen ve tüm personelin katılımı için yazı göndermiştir. Gezi mitinglerine katılanlar için soruşturmalar açılmış ve devam etmektedir, daha bugün 19 Mayıs Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilere aynı konuyla ilgili soruşturma yapılmıştır.

İnsanların kendi iradeleriyle demokratik taleplerini ve tepkilerini ifade için yaptıkları etkinlikler suç sayılırken, aynı zamanda bir siyasi kimlik olan Başbakan’ın açılış ve mitinglerine kamu çalışanları adeta yazılı emirle çağrılmaktadır. Hiçbir üyemizin ve kamu çalışanlarının iradeleri dışında siyasi mitinglere zorlanması kabul edilemez. Bu tutumu kınıyor, derhal düzeltilmesini talep ediyoruz. Üyelerimize ise katılmama haklarının olduğunu ve bunu kullanmalarının tamamen özgür iradeleri dahilinde olduğunu hatırlatırız” dedi. – Birgün

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 6 Ekim 2013 tarihinde eklenmiştir. "Emir Komutayla Mitinge Davet" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9