Erdoğan Cemaatçi Öğretmenleri Öptü

Ülkesindeki öğretmenlere “öğretmenin aldığı para haksızlıktır” diyen Başbakan Erdoğan, 140 ülkedeki Türk okullarında görev yapan öğretmenleri ise tebrik etti, öğretmenlere şükranlarını sundu.

“İnandıkları dava uğruna tüm bunları terk eden, her türlü ezaya, cefaya fedakarlıkla katlanan öğretmenlerimizi takdir etmemek mümkün değil.” diyen Erdoğan bu öğretmenleri alınlarından öptüğünü söyledi.

Ülkesindeki öğretmene yüzde 3,5 – yüzde dört maaş zammı öneren, yarım puanlık fark bile bizi Yunanistan‘a döndürür diyen Erdoğan’ın yabancı ülkelerdeki öğretmenlere gösterdiği samimiyet eğitimcileri şaşırttı.

ÖĞRETMENLER ÇALIŞMIYOR

Her fırsatta öğretmenlerin çalışmadığını, sürekli tatil yaptığını, başarısız olduğunu, aldığı parayı hak etmediğini belirten Başbakanın Türkçe Olimpiyatları‘nda görev alan öğretmenleri ülkedeki öğretmenlerden ayrı tutması eğitimciler arasında tepki topladı.

Doğu-batı, köy-kasaba demeden, çoğu zaman okulu ve öğrencisi için maaşını harcamak konusunda tereddüte düşmeyen, bakanlığı tarafından sürekli aşağılanan ve meslek onuru yok edilmek istenen öğretmenlerimizin bu davranışları hak ettiğini düşünmüyoruz.

Elbette Türkçe Olimpiyatları‘nda harcanan bir emek, görev alan öğretmenler vardır. Bu emeği yok saymak doğru değildir fakat sadece siyasi tercihleri nedeniyle bir kısım öğretmenleri “hizmetinden” dolayı tebrik etmenin, diğer öğretmenleri değersizleştiren açıklamalar yapmanın kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.