» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Erdoğan Ders Kitabında

A+  A- Erdoğan Ders Kitabında

MEB tarafından hazırlanan sosyoloji ders kitabında Recep Tayyip Erdoğan‘ın Konya’daki Adalet Sarayı’nın açılışındaki hukuk üzerine sözlerine yer verildi. Kitapta Kayseri Belediye Başkanı’nın da fotoğrafı yer aldı.

MEB, Sosyal Bilimler Liseleri için yeni sosyoloji kitabı hazırladı. 326 sayfalık kitapta metinlerin büyük bölümünün internetten alındığı görüldü.

İnternet kaynaklarının büyük bölümünün Zaman Gazetesi‘nin “www.zaman.com.tr” internet sitesinden alınması, internet kaynakları arasında Yeni Asya, Yeni Şafak, Taraf, Bugün gibi gazetelerin de yer alması dikkat çekti.

Bazı İslami sitelerin de kitapta kaynak olarak kullanıldığı görüldü. www.felsefe.gen.tr gibi internet sitelerinden de felsefe metinlerinin alınması, kitabın “kopyala yapıştır” şeklinde hazırlandığını ortaya koydu.

Kitapta muhafazakâr bir dil kullanılması da dikkat çekti.

Erdoğan’dan sözler

Başbakan Erdoğan’ın Konya Adalet Sarayı açılışında yaptığı konuşmada kullandığı bazı ifadeler de ders kitabının 114. sayfasında yer aldı.

“Toplumsal Hayatı Belirleyen Kurallar” ünitesinin ilk metni olarak Erdoğan’ın sözlerine verilen ders kitabındaki söz konusu bölüm şöyle: “Başbakan, Konya Adalet Sarayı yeni binasının açılışında yaptığı konuşmada, hukukun, toplumsal düzenin temeli, bireysel hak ve özgürlüklerin garantisi olduğunu belirterek ‘Hukuk, er veya geç herkese lazım, hukuksuzluk ise kaosun, çatışmanın ve haksızlıkların zeminidir’ dedi. Başbakan, hukukun her türlü töhmetten, her türlü olumsuz tartışmadan, şaibeden uzak, herkesin güvendiği, kendini teslim ettiği bir kurum niteliği taşımasının şart olduğunu söyleyerek gelişmiş ülkelerin bu şekilde anılmasını sağlayanın sadece ekonomik refah düzeyleri olmadığına işaret etti.”

2006 yılında da AKP milletvekilleri Burhan Kuzu ve Nevzat Pakdil ders kitaplarına girmiş ancak tartışmaların ardından, yaşayan aktif siyasetçiler olma gerekçesiyle sözleri kitaplardan çıkarılmıştı.

Cumhuriyet

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 17 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "Erdoğan Ders Kitabında" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. abdülkerim fettah

    atatürk ten sonra ilk başbakandır eğitime tam destek veren bir başbakan 1.si sevğili atatürk..2.si sayın başbakan recep tayyip erdoğandır.erdoğan genç dinamik çalışkan bir başbakandır.allah c.c. uzun ömürler ve sağlıklı huzur dolu dop dolu günler versin.eğitimciler olarak tam destek veriyoruz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6