» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Erdoğan, Kenan Evren Hayranıymış

A+  A- Erdoğan, Kenan Evren Hayranıymış

Kenan Evren, yıllar önce gerçekleşen ilginç bir görüşmeyi açıkladı. “Artık bunu saklamanın bir anlamı yok” diyen Evren, Sözcü’den Ertuğrul Akbay ile yaptığı röportajda şu ifadelere yer veriyor:

“Hatta, Kalender Orduevi’ne makam otosuyla değil, sivil arabasıyla geldi. Biz de kimseye haber vermeden gizlice içeri aldık. Yarım saat kadar oturdu. Bana sevgilerini sundu, ülkeye yaptığım iyiliklerden bahsetti…”

Niçin gelmiş?

Bana saygılarını, sevgilerini sundu.

Bu ülkeye yaptığım iyiliklerden söz etti.

Başka?

Elimde teyp yok ki, aklımda kalan bunlar…”

Evren ve Erdoğan 1998 yılında Mehmet Ağar’ın oğlunun nikah töreninde karşılaşmışlar. Evren nikah şahidi, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da Erdoğan nikah kıymış. Büyük Kulüp’te gerçekleşen nikahı gazete “Büyük Kulüp’te büyük buluşma!” diye sundu.

“İSTANBUL’U UÇURURDUM”

Tören bitikten sonra Erdoğan ile aralarındaki konuşmayı Evren, şöyle aktarıyor:

“Oturduğum masaya geldi,konuştuk…

O’na; Devlet Başkanlığım sırasında, zamanın Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’a yaptığım yardımlardan falan söz ettim. Bunun üzerine Tayyip Erdoğan bana; Ahh Paşam Ahh, dedi, sizin zamanınızda ben olacaktım ki Belediye Başkanı, neler neler yapar, sizin desteğinizle İstanbul’u uçururdum!”

Kaynak: mynet
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Aralık 2010 tarihinde eklenmiştir. "Erdoğan, Kenan Evren Hayranıymış" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5