» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Fatih Projesi ve Bilişim Öğretmenleri

A+  A- Fatih Projesi ve Bilişim Öğretmenleri

Son günlerde eğitimin tek kurtarıcısı olarak görülen Fatih Projesi bilişim öğretmenlerinin durumunu ne şekilde etkiliyor? Konuyla ilgili olarak bilişim öğretmenlerinin görüşleri haberimizde verilmiştir.

Bilişim Öğretmenleri kan kaybediyor. Hatta FATİH Projesi de bilişim öğretmenlerini kurtaramadı. Aksine FATİH Projesi bilişim öğretmenlerinin kan kaybını artırdı. İspatı mı?

– Sayın Bakanın açıklamaları; 8 derslik ve üzeri tüm okullarımızda bugün aşağı yukarı 29 bin 428 okulda bilişim teknolojisi sınıfı kurduk şeklindedir.

Kurmanıza kurmuşsunuz da bilişim teknolojileri öğretmenlerini atamıyorsunuz. Bilişim sınıfları sahipsiz, kaderine terk edilmiş öğrenciler de sınıfları internet kafe gibi kullanıyor. Hatta çoğu okulda bilişim sınıfları kaldırılıyor. Bilişim sınıfları kurmanızın ne önemi kalıyor? Yazık değil mi bu kadar maliyete (paraya). Eğer bu doğruysa, bilişim öğretmenlerini atamadığınız için bilişim sınıflarını sahipsiz bırakıyorsunuz.

– Atanmış bilişim öğretmenlerinin %90-95’i norm fazlasıdır.

5–6 bin öğretmen arkadaşlarımız atamayı beklemektedir.

12–15 bin öğrenci arkadaşlarımız Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde bu bölümü okumaktadır.

– Şubat atamasında 17 bin öğretmenden bilişim öğretmenlerine verilen kontenjan sadece 143’tür.

– Sayın Bakan, bilişim öğretmenlerinin tek sorunu atama deyip bizi sistemin dışına itmiştir.

– Sayın Bakan, bir önceki Bakanımızın yolunu tutarak, “öğrenciler okula bilgisayar kullanmasını bilerek geliyor” ve “bilişim teknolojileri dersine gerek yok” dedi.

– Sayın Bakan, çevrenizdeki çocuklar Türkiye’nin en iyi kolejine ya da okuluna gidiyor ve bilgisayar kullanmasını da biliyor olabilir. Emin olun ki Türkiye genelindeki çocuklarımızın en az %80-85’i bilgisayar kullanımını bilmiyordur.

– Bizler bilişim öğretmenleri olarak, eğer bilişim dersimizi kaldırıp atama yapmayacaksanız, Türkiye’deki bilişim öğretmenlerini yetiştiren tüm bölümleri kapatmanızı istiyoruz.

– Sayın Bakan, şunu da unutmanızı istemiyoruz; bizim bölümümüz sizin hükümetiniz döneminde kuruldu, bilişim dersleri uygulamaya kondu. Ve sizin hükümetiniz döneminde de işlevliğini yitirdi (derslerimiz kaldırıldı).

Kamuoyunun bunu iyi okuması lazım…

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Fatih Projesi ve Bilişim Öğretmenleri" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Ramazan

  Umarım tatmin edici şeyler yaparlar… Hiç sanmıyorum ama: “Allah’a havale ediyorum onları”..
  Duyarlı olan Medyaya teşekürler..

 2. cüneyt

  Sorunumuzu dile getirdiğiniz için sonsuz teşekkürler. bakanın çıkıp açıklama yapmasını bekliyoruz

 1. fatih_sgm

  RT @egitimlibakici_: Eğitimli Bakıcıların Desteklemesi Projesi'yle Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde çalışan annelere aylık 200 Avro eği…

 1. fatih_feda

  RT @bekiservet: KÜFÜR, Acizlerin Güçsüzlerin Konuşacak Fikirleri Olmayanların Başvurduğu Yoldur! Seçimlerde Yenilen Acizler KÜFRETTİLER D…

 1. Giriftlik

  RT @Giriftlik: 📌İSTANBUL’A SON 17 YILDA 7.4 MİLYAR TL EĞİTİM YATIRIMI YAPTIK 📍Fatih Projesi ile eğitimde teknolojiden üst düzeyde yararla…

 1. Seyyeakl5

  RT @Haberaj: Fatih Çiftçi Twitter'den müjdeyi verdi: Kapıköy'ün projesi tamam https://t.co/tooJHGT5df https://t.co/YMSk9TAEs4

 1. Seyyeakl5

  RT @Haberaj: Fatih Çiftçi Twitter'den müjdeyi verdi: Kapıköy'ün projesi tamam https://t.co/ov9ccL9POB https://t.co/cSxQP4t73m

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7