Fatih Projesinde Yaprak Dökümü

Fatih Projesi bir bürokratın daha görevine maloldu. Skandal iddialarıyla gündeme gelen Fatih Projesi, son zamanlarda ortaya çıkan başarısız sonuçlarıyla çokça eleştirilmişti.

Hükümetin büyük önem verdiği Fatih Projesi’nde sular durulmuyor.

Projede bir isim daha görevden alındı.

Projede yaşanan gecikmeler ve usulsüz harcama iddialarının ardından projenin en üst düzeydeki sorumlularından Müsteşar Yardımcısı Birol Ekici de projedeki görevinden alındı.

Eleştiriler Neydi?

Fatih Projesi planlama aşamasından itibaren çokça eleştirilmişti. İhale sürecinde de artarak devam eden tartışmalar, usulsüz harcama iddialarıyla önü alınamaz bir hale gelmişti.

Milyonlarca liranın harcanmasına karşın projede ilerleme katedilemesi, projenin planlanandan yavaş ilerlemesi nedeniyle projenin birinci derecede sorumlularından Grup Başkanı Mesut Küçükiba görevden alınmıştı.

Avcı: ‘Beraber çalışamayız’

Başbakan Erdoğan’ın çok önem verdiği bu projedeki aksaklıklar Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı‘nın da canını sıkmaktaydı. Bakanlık gecikme ve iddiaların doğruluğunu kanıtlamak için soruşturma başlatmıştı. Soruşturma evresi sürerken görevden alma şeklinde bir gelişme daha yaşandı. Ömer Dinçer’in bakanlığı sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelerek müsteşar yardımcılığı görevini üstlenen ve Fatih Projesi’nin birinci dereceden sorumlusu olan Birol Ekici’nin görevine son verildiği öğrenildi.

Bakan Avcı’nın Ekici’yi odasına çağırarak “artık beraber çalışmayacaklarını” söylediği, Ekinci’nin asıl kadrosunun bulunduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na döndüğü belirtilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.